Obama'nın mutfağını böyle izlediler

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mutfak Sanatları ve Yönetimi öğrencileri, Beyaz Saray'ın mutfağına canlı yayınla bağlanarak, ABD Başkanı Barack Obama için Şükran Günü'ne özel olarak pişirilen yemeklerin yapılışını izledi

15 Kasım 2012, Perşembe 12:24
A A

İzmir Ekonomi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından ABD Büyükelçiliği ile yapılan özel görüşmeler sonrasında, Amerika’dan gerçekleştirilen yayını canlı olarak Türkiye’den sadece Mutfak Sanatları ve Yönetimi öğrencileri izledi.

Geçen hafta ABD başkanlık seçimlerini kazanarak görevine devam eden Barack Obama, ailesiyle birlikte şükran gününü kutlamaya hazırlanıyor. Washington’daki Beyaz Saray’ın mutfağında ise şükran günü yemeği için büyük bir hazırlık yapılıyor.

AYNI MENÜYÜ HAZIRLAYACAKLAR

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencileri, canlı yayın ile Beyaz Saray’ın mutfağına bağlanarak, bu hazırlıkları izleme fırsatı buldu. Şef olmaya hazırlanan 21 son sınıf öğrencisi, Barack Obama ve ailesi için hazırlanan şükran günü yemeğinin tariflerini öğrenmiş oldu.

Şef Alexia Yenel’in önderliğinde gerçekleşen etkinlikte, öğrenciler online olarak Amerika’daki şeflere soru sorarak bilgi de aldı. Şef Yenel, sunumun ardından öğrencilerle birlikte aynı menüyü mutfakta hazırlayacaklarını söyledi.

Eray ARPAŞİN/ İZMİR - (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;