Öcalan görüşmesi: Eylemsizlik uzayabilir

İmralı adası'nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve daha önce avukatları aracılığı ile yaptığı açıklamada, "15 Haziran son tarihtir"diyen Abdullah Öcalan, bugün avukatlarıyla yaptığı görüşmede, 'Eylemsizlik süreci uzabilir" dediği öğrenildi

15 Haziran 2011, Çarşamba 19:38
A A

PKK elabaşı Abdullah Öcalan, daha önce "15 Haziran’dan sonra ya anlamlı bir müzakere dönemi başlar ya da büyük bir savaş başlar, kıyamet kopar" diyerek yeniden eylemlerin başlayabilceği sinyayalini vermişti. Öcalan bugün, İmralı Adası'nda görüştüğü avukatlarına, "Eylemsizlik süreci uzayabilir" dediği öğrenildi. Öcalan'ın avukatları, yapılan görüşmeye ilişkin yarın bir açıklama yapabileceklerini belirtti.

Abdullah Öcalan'ın savunmasını üstlenen ve bu sabah İmralı'ya giden avukatlarından Doğan Erbaş, İbrahim Bilmez, Hakzan Sadak ve Fuat Coşacak, saat 18.30'da Gemlik'e döndüler. Avukat Doğan Erbaş, Öcalan'ın 15 Haziran tarihine kadar tanıdığı sürenin dolduğunu hatırlatan ve Öcalan'ın konuyla ilgili bir açıklama yapıp yamadığını soran gazetecilere, "Bununla ilgili olarak gerek görülürse yarın veya öbür gün açıklama yapacağız" dedi.

Avukat Doğan Erbaş, Öcalan'ın İmralı'da devlet yetkilileriyle bir görüşme yapıp yapmadığı sorusuna ise, "Dün yapıldığını öğrendim" yanıtını verdi.

FERİT ASLAN - IŞIL ARSLAN- HASAN BOZBEY / BURSA-DİYARBAKIR - DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;