Öcalan yeni hücresini beğenmemiş!

PKK lideri Öcalan, İmralı'da yeni koyulduğu cezaevi hücresini hiç beğenmemiş!

Öcalan yeni hücresini beğenmemiş!

İmralı Cezaevi'nde bulunan PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın, İmralı adasında yapılan yeni cezaevini ve adaya gönderilen 5 hükümlü nedeniyle değiştirilen yeni hücresini beğenmediği belirtildi. 

Avukatları ve kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşen Öcalan'ın, "Yeni odam eski odamdan daha kötü. Adalet Bakanlığı'nın açıkladığı gibi 7 metre kare değil, 6 metre karedir. Bu bir iyileştirme değil" dediği öğrenildi. Öcalan'ın adaya yeni sevk edilen 5 hükümlü ile daha görüştürülmediği de belirtildi. Mehmet Öcalan ise ağabeyinin eski yerinden Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne alındığını belirttikten sonra, "Eskiye göre daha kötü. Kaş yaparken göz çıkarmışlar" dedi.

AVUKATLAR, YENİ YERİNDE GÖRÜŞTÜ

İmralı Adası'nda bulunan Abdullah Öcalan ile dün görüşen kardeşi Mehmet Öcalan ile avukatları Ayşe Batumlu, Cengiz Çiçek ve Servet Deniz, Abdullah Öcalan ile yeni yerinde ilk kez görüştü. Adalet Bakanlığı'nın 5 yeni hükümlüyü yanına göndermesinden sonra odası da değiştirilen Öcalan'ın yeni yerini beğenmediğini avukatlarına aktardığı belirtildi. Avukatlarının örgüte yakın internet sitelerine yaptığı açıklamalara göre, yeni odasının eski odasının yarısı kadar olduğu ve havalandırma bakımından eski odadan daha kötü olduğu belirtildi. Yerinin değiştirilmesinin bir iyileştirme olmadığını da avukatlarına söyleyen Öcalan'ın, "Havalandırması kötü. Penceresi kötü. Solunum sorunu devam ediyor. İyileştirme dediler, eski yerim daha iyiydi. Bunun adı iyileştirme değil" dediği öğrenildi.

Avukatları, Öcalan'ın 2 gün önce Adalet Bakanlığı tarafından İmralı Adası'na gönderilen 5 hükümlü ile şimdiye kadar daha görüştürülmediğini açıkladılar. Avukatlar, yeni görüşme yerinin dört tarafı camlarla kapalı bir kabin olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde yeni cezaevi koşulları ile ilgili açıklama yapacakları ifadeleri yer aldı.

Yeni taşındığı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'ne önceki gün sabaha karşı getirilen ömürboyu hapse mahkum PKK'lılar Şeyhmuz Poyraz, Cumali Karsu, Hasbi Aydemir, Bayram Kaymaz ile TİKKO üyesi Hakkı Alkan ile tutulan Öcalan, avukatları ile her hafta, birinci dereceden yakınları ile iki haftada bir görüşmeye devam edecek.