Öcalan'a hediye: Kalem ve tesbih

İmralı görüşmelerinde ikinci ziyaret yapılıyor. Pervin Buldan, Altan Tan ve Sırrı Süreyya Önder İmralı'ya gitti. Heyet, Öcalan'a bazı hediyeler götürdü

Cumartesi, 23 Şubat 2013 - 08:51

Öcalan'a hediye: Kalem ve tesbih

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'dan oluşan BDP heyeti, İmralı Adası'na hareket edecekleri Ataköy'e, Buldan'a tahsis edilen TBMM'ye ait kırmızı ''030'' plakalı araçla geldi.

İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, gazetecilerin soruları üzerine, herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirterek, ''Dönüşte inşallah'' ifadesini kullandı. Önder, dönüş saatinin ise belli olmadığını söyledi.

Heyet, daha sonra Abdullah Öcalan ile görüşmek için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait ''Emniyet-4'' isimli tekneyle İmralı Adası'na hareket etti.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

ÖCALAN'A KALEM VE TESPİH

Heyet yanında Öcalan'a bazı hediyeler de götürdü. Pervin Buldan, Abdullah Öcalan'a bir kalem ve bir tespih aldığını söylemişti. Pervin Buldan, hediyesinin bulunduğu dolmakalemleri ile tanınan kırtasiye dükkanının karton paketi ile kendilerini İmralı'ya götürecek tekneye bindi.

 

Sırrı Süreyya Önder ise Öcalan'a AB üyesi ülkelerin anayasalarını karşılaştırmalı olarak ele alan bir kitap ile TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun raporunu verecek.

İLK ZİYARET OCAK'TAYDI

3 Ocak 2013'te İmralı görüşmelerinde yeni bir sayfa açılmış, MİT ve avukatların yanı sıra Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan ile görüşmüştü.

Adobe Flash Player Yükle