Office 2016 önizleme hazır!

Microsoft, popüler Office paketinin en son önizleme sürümünü bu kullanıcıların hizmetine sundu!

16 Mart 2015, Pazartesi 17:30
A A

Microsoft, Office 2016'nın önizleme sürümünü Windows kullanıcıları için indirmeye sundu. Bunun yanında firma, Microsoft Lync'in yerini alacak olan Skype for Business istemcisinin teknik önizleme sürümünü de duyurdu.

Office 2016'nın 2015'in ikinci yarısında piyasaya sürüleceği, daha önce duyurulmuştu. Bugünkü duyuru ise Office 2016'daki yenilikler hakkındaki bilgilerimizi artırmamızı sağladı. Bununla birlikte Microsoft, bugün yayınlanan sürümün final sürümdeki tüm işlevleri içermediğini söylüyor. Yine de Office 2016'yı deneyenler, aylık güncellemeler alacaklar, dolayısıyla bugün sahip olmadıkları yeni işlevlere zaman içinde ulaşabilecekler.

Office 2016'nın bugün yayınlanan sürümünde IT profesyonellerini ilgilendiren bir dizi geliştirme bulunuyor. Bunlar arasında Word, Excel ve PowerPoint için genişletilen Veri Kaybı Koruma (DLP), ağ üzerinde Office dağıtımlarını yönetmek üzere sunulan "tıkla ve çalıştır" işlevleri, Visio için hak yönetimi koruması ve fazlası var. Microsoft, makrolarda ve eklentilerde herhangi bir değişiklik yapmadığını söylüyor. Yani bu özelliklerden faydalanan kullanıcılar, yeni sürümde herhangi bir uyumluluk sorunu yaşamayacaklar.

Yapılan açıklamaya göre Skype'ın iş sürümünün teknik önizleme sürümü, "önümüzdeki haftalarda" indirmeye hazır olacak. Office 2016'nın önizleme sürümüyse ticari Office 365 müşterileri tarafından kullanılabiliyor.

Resimlerle: Microsoft'un gizli kalan donanımları

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;