Öfkeli koca dehşeti!

Pazartesi, 27 Eylül 2010 - 15:10

Öfkeli koca dehşeti!

Manisa’da işsiz 45 yaşındaki Mahsun Aydın, para isteğine olumsuz yanıt veren eşi 9 çocuğunun annesi 38 yaşındaki Yadigar Aydın’ı ruhsatsız tabancasıyla 5 kurşunla vurarak yaraladı. Yadigar Aydın hastanede tedavi altına alınırken, öfkeli koca, daha sonra karakola gidip teslim oldu.

Olay, bugün saat 11.00 sıralarında, Cumhuriyet Mahallesi 5057 Sokak’ta meydana geldi. Üç yıldır evden ayrı yaşayan Mahsun Aydın, bir ay önce inşaatlarda çalışmak için gittiği Antalya’dan Manisa’ya döndü ve ailesiyle birlikte kalmaya başladı. Mahsun Aydın, kısa süre önce satın aldığı 400 TL’lik cep telefonunun taksit ödemesi için eşinden para istedi. Çalışan 5 çocuğunun verdiği paralarla evi geçindiren Yadigar Aydın’ın olumsuz yanıt vermesi üzerine çılgına dönen Mahsun Aydın, iddiaya göre belindeki ruhsatsız tabancayı çekerek 9 çocuğunun annesi Yadigar Aydın’a 5 el ateş etti. Üçü bacağına, ikisi de göğsüne isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Yadigar Aydın, komşuların çağırdığı ambulansla Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Aydın'ın hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

Olay yerinden kaçan Mahsun Aydın, bir saat sonra Horoköy Polis Merkezi’ne giderek teslim oldu. İlk ifadesinde eşiyle şiddetli geçimsizlik yaşadığını ve sinirlerine hakim olamadığını söyleyen Aydın, sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Yadigar Aydın’ın, çalışmayıp kendisine ve çocuklarına şiddet uyguladığını öne sürdüğü eşi Mahsun Aydın'odan boşanmak için 1 yıl önce dava açtığı, davanın sürdüğü belirtildi.

İlker KILIÇASLAN/MANİSA, (DHA)