Oğluna güvenmedi 1 Milyon Euro'yu kaybetti!

Tüekiye'de 'Kim Milyoner Olmak İster?'adı ile yayınlanan yarışma programının Almanya versiyonunda çiftçil kadın 1 milyon Euro'yu kıl payı kaçırdı.

17 Kasım 2012, Cumartesi 11:33
A A

Alman RTL Televizyonunda yayınlanan ’Kim Milyoner Olacak’ yarışmasında, oğlunun bir milyon Euro’luk soruya verdiği cevaba inanmayan Anke Becker, 500 bin Euro’yu alıp yarışmadan çekildi. Alman RTL kanalında 16 Kasım Cuma gecesi yayınlanan ’Wer wird Millionaer’ (Kim Milyoner Olacak) adlı yarışma programına katılan Anke Becker, 1 milyon Euro’luk soruda son Joker hakkını 23 yaşındaki oğlu Georg Becker’i arayarak kullandı. Oğlu soruya doğru yanıt verdi. Ancak, Becker oğlunun verdiği yanıttan tatmin olmadı. 500 bin Euro’yu riske atmak istemeyen yarışmacı, yarışmadan çekildiğini söyledi.

Sunuculuğunu Günther Jauch’un yaptığı yarışmasının tek yarışmacısı olan Anke Becker, fazladan Joker istemeden risksiz yarışmak istedi. 16 bin Euro’yu garantiledikten sonra gelen sorulara tahminlerde bulunarak cevap veren çiftçi kadın, böylelikle 500 bin Euro’ya ulaştı. Telefon jokeri bulunan yarışmacı, "Everest Dağı ile K2 dağı arasında ne kadarlık bir yükseklik farkı vardır?" soru için 23 yaşındaki oğlu Georg’un aranmasını istedi. Oğlu hemen doğru D şıkkında yazan 200 metreden fazla olduğunu hemen söyledi. Ancak kadın, B şıkkında verilen kesin diye başlayan cevabın doğru olabileceğini düşündüğünden oğluna inanmadı ve yarışmadan 500 bin Euro ile çekildiğini açıkladı. Sonuç Günther Jauch tarafından açıklandığında ise, her şeye rağmen çok mutlu olduğunu, milyonu kaçırdığına üzülmediğini söyledi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;