Öğrenci servisi devrildi: 18 yaralı

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde öğrencileri taşıyan servis aracı devrildi. Meydana gelen kazada 17 öğrenci ve araç sürücüsü yaralandı

25 Kasım 2013, Pazartesi 14:21
A A

Çınarcık’ta bulunan Gazi Mustafa Kemal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne öğrencileri taşıyan M.Y. (42) yönetimindeki servis aracı, Çalıca Kalıcı Konutları mevkiinde virajı alamayarak devrildi. Hemen olay yerine ambulanslar sevk edildi.

Araçta bulunan 11 öğrenci olay yerine gelen ambulansla Çınarcık Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken 6 öğrenci ve araç sürücüsü de Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çınarcık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 11 öğrenci ile Yalova Devlet Hastanesi’ndeki 3 öğrenci ve araç sürücüsü taburcu edildi.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman kaza haberini alır almaz hemen olay yerine gitti. Buradan da hastaneye geçerek öğrencileri ziyaret etti ve durumları hakkında bilgi aldı. Yalova Devlet Hastanesi’nde müşahide altında tutulan öğrencilerden Eda Akçura’nın (16) bacağında kırık, Ayşegül Daştan’ın (15) dudağında yarık ve Ayşenur Peçe’nin (16) belinde zedelenme olduğu öğrenildi.

Kazada taburcu edilen öğrencilerden Sanem Can’ın (16) da kolunda kırık olduğu öğrenildi. Hastane önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan Müdür Yurtman, “Saat 08.30 civarında Çınarcık ilçesinde bulunan Yalova Sağlık Meslek Lisesi’ne öğrencileri taşıyan servis giderken Çalıca Konutları Mevkiinde viraja girerken yerin kayganlığından dolayı araç devrildi ve çukura düştü. Orada öğrencilerimiz vardı.

'HAYATİ TEHLİKE YOK'

11 tane öğrencimiz Çınarcık Devlet Hastanesi’ne, 6 öğrencimiz de Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şu an itibariyle 11 öğrencimiz Çınarcık Devlet Hastanesi’nden taburcu edildi. Yalova Devlet Hastanesi’nden de 3 tane arkadaşımız ayrıldı. Şu anda 3 öğrencimiz yatıyor. Bir öğrencimizin kolu kırık, birinin bacağı kırık alçıda, yatıyor. Birinin dudağı patlamış, dikiş atılacak. Bir öğrencimizin de belinde bir sıkıntı var. Tomografi sonucunda ne olduğu belirlenecek. Hepimize geçmiş olsun. Hiçbirinin hayati tehlikesi yok” şeklinde konuştu.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;