Öğrencilere sinir krizi geçirten anket!

Öğrencilere sinir krizi geçirten anket!

19 Mart 2011, Cumartesi 10:50
A A

Sınıfta silgi ve kalemler sık sık kaybolunca kadın öğretmen, “Aranızdan kim hırsız olabilir” diye oylama yaptırdı. İŞte detaylar Sınıfta silgi ve kalemler sık sık kaybolunca kadın öğretmen, “Aranızdan kim hırsız olabilir” diye oylama yaptırdı.

Gaziantep'te bir ilköğretim okulunda sık sık kalem ve silgilerin kaybolduğu bir sınıfta aynı zamanda sınıf öğretmeni olan kadın Türkçe öğretmeninin, hırsızı bulmak için öğrenciler arasında yaptırdığı oylama, kenttekileri şaşkına çevirdi.

'HIRSIZ KİM' ANKETİ!

Olay Şahinbey İlçesi Aliye Ömer Battal İlköğretim Okulu'nda önceki gün yaşandı. Sık sık kalem ve silgilerin kaybolduğu iddia edilen 7. sınıfta, öğrenciler bu durumu aynı zamanda sınıf öğretmenleri olan Türkçe Öğretmeni Y.K.'ya bildirdi.

İKİ AFACAN SUÇLANDI

Öğretmen de hırsızı bulmak için öğrencilere "Sizce hırsız kim ya da kimler olabilir. Herkes şüphelendiği arkadaşının adını bir kâğıda yazıp bana versin" dedi. Öğrencilerin büyük çoğunluğu sınıfta haylazlıklarıyla ön plana çıkan iki çocuğun isimlerini yazdı.

ÖĞRENCİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Öğretmen de iddiaya göre, iki öğrenciye "Arkadaşlarınız sizin hırsızlık yaptığınızı düşünüyor" dedi. "Hırsızlıkla" suçlanan çocukların psikolojilerinin bozulduğu, birinin yaşadıklarından dolayı sinir krizi geçirdiği ve ailesi tarafından özel bir hastaneye götürülerek tedavi ettirildiği öğrenildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, "Yapılan haberler üzerine okula müfettiş gönderildi. Ön incelemede, 17 Mart 2011 tarihinde 7-A sınıfında sürekli yapılan hırsızlık olayını aydınlatmak için sınıf rehber öğretmeni Y.K’nın sınıfa ’bu hırsızlık olayını kim yapabilir’ şeklinde yazılı soru yönelttiği, öğretmenin bu soruların sonucunu açıklamadığı, soru kağıtlarını yok ettiği, hiç bir öğrenciyi hedef almadığı ve rencide etmediği, ancak bir öğrencinin bu olaydan etkilenerek ağladığı, durumu velisine ilettiği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili
soruşturma devam etmektedir" diye konuştu.

Habertürk

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;