Oktay Saral: Hanımefendiye dokunmak yanlış ama...

AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, TBMM'deki iç güvenlik paketi görüşmeleri sırasından çıkan kavgada yumrukladığı HDP'li Ertuğrul Kürkçü'den özür dilediği iddialarını yaladı. Saral aynı olay sırasında HDP'li Sabahat Tuncel ile yaşadıkları için ise, "Hanımefendiye dokunmak yanlış ama hanım da hanımlığını bilmeli" dedi

25 Şubat 2015, Çarşamba 09:50
A A

Saral, Tuncel ile yaşadığı olayı da şöyle anlattı:

HAFİFÇE İTEKLEDİK

“Son olayda koltuğumda oturuyordum. Sebahat Tuncel, Mustafa Elitaş’ı itiyor kürsüde. Daha önce de emniyet müdürünü tokatladığını herkes biliyor. Hanım da hanımlığını bilmeli. Görev edindim, gidip Sebahat hanımı uyarayım diye. Uyardım ama Elitaş’a tazyik uygulamaya devam ediyor. ‘Çek git’ diyorum ama gitmiyor. Ne yapayım, hafifçe itekledik.

 

 

Hanımefendiye dokunmak da yanlış bir şey onu da kabul ediyorum, sonra ben sanki Sebahat Hanım’a bir şey yapıyormuşum gibi sayın Kürkçü geldi. Orada öyle bir arbede oldu. Gongu kaldırmışlar bizim arkadaşımıza atacaklar. Ne yapmalıydım? Benim de o sırada elime tokmak geçti. Tokmağı hasbelkader salladım. İyi ki yapmışım.

Onu da öyle dramatize ediyorlar ki sanki ortalık kan gölüne dönmüş. Ben de düştüm çiçekliğe, baktım Musa bey de orada yatıyor. Musa bey sonra açıklama yaptı ‘bunu da Oktay Saral yaptı’ diye. Bütün her şeyi ben yapmışım.” 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;