Okulda dehşet dolu anlar

Brezilya'nın Rio De Janeiro kentindeki bir ilköğretim okulunda etrafa ateş açan saldırgan, 12 öğrenciyi öldürdükten sonra intihar etti

08 Nisan 2011, Cuma 11:40
A A

Aralarında öğrencilerin de bulunduğu 22 yaralı hastanede tedavi altına alınırken, saldırganın Realengo Mahallesi’ndeki okulun eski bir öğrencisi olan 24 yaşındaki Wellington Menezes de Oliveira olduğu açıklandı. Yetkililer, 10'u kız 12 öğrenciyi öldüren Oliveira'nın, bir polis memuru tarafından bacağından vurulduktan sonra tabancasını kendisine yönelterek intihar ettiğini söyledi.

Wellington Menezes de Oliveira adlı 24 yaşındaki saldırganın bıraktığı mektubun içeriğini açıklayan polis, saldırganın mektubunda "iffetsizlerin ölü bedenine dokunmamasını, sadece iffetli kişilerin dokunabileceğini" yazdığını bildirdi.

Menezes de Oliveira’nın üzerinde bulunan ve basın tarafından yayımlanan mektup, şu ifadeleri içeriyor: "Şunu bilmelisiniz ki iffetsizler eldiven giymeden bedenime dokunamazlar. Sadece iffetli olanlar veya evlendikten sonra bekaretini kaybetmiş ve zina yapmamış olanlar bedenime eldivensiz el sürebilirler.

Cenazem ile ilgilenecek olanlar, elbiselerimi çıkarıp, bedenimi yıkasınlar, kurutsunlar ve okulun birinci katındaki birinci odaya bıraktığım torbanın içindeki beyaz çarşafa sarsınlar."

Mektubunda "iffetsiz ve pis olan hiçbir şeyin kanını pisletemeyeceğini" ifade eden saldırgan, mektupta, kendisine annelik yapan kişinin yanına gömülmeyi, "Tanrı’ya sadık bir müminin" mezarının başında kendisi için dua edip, işlediği günahtan dolayı Tanrı’dan af dilemesini istedi.

Adobe Flash Player Yükle

Polis, Oliveira’nın saldırıyı ve intihar etmeyi önceden planladığını söyledi. Okulun eski bir öğrencisi olan Menezes de Oliveira, konferans vereceğini söyleyerek, sırt çantasıyla okula girmiş ve bir sınıfta ateş açmıştı.

Olayda 13 kişi ölmüş, yaralanan öğrenci ve personelden 22 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtilmişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;