Okulda vahşi cinayet

Bir lisede yatılı eğitim gören M.K., okulda yurt ve yemekhanede görevli taşeron şirketin görevlisi İbrahim Yeğen'i boğazını bıçakla keserek öldürdü. Cinayetten sonra polise teslim olan M.K., görevliyi yediği yemeği çöpe attığı için öldürdüğünü söyledi.

24 Kasım 2012, Cumartesi 18:10
A A

Bursa'da bir lisede yatılı eğitim gören 17 yaşındaki M.K., okulda yurt ve yemekhanede görevli taşeron şirketin görevlisi olan 58 yaşındaki İbrahim Yeğen’i boğazını bıçakla keserek öldürdü. Cinayetten sonra polise teslim olan M.K., görevliyi yediği yemeği çöpe attığı için öldürdüğünü söyledi.

Merkez Osmangazi İlçesi’ne bağlı Acemler Mevkii’nde bulunan Cumhuriyet Lisesi’nde yatılı eğitim gören son sınıf öğrencisi M.K., okulda taşeron şirket tarafından yemekhane ve mutfakta görevlendirilen İbrahim Yeğen’i boğazını bıçakla keserek öldürdü. Yeğen’i hizmetlilerin kıyafetlerini değiştirdiği 4’üncü kattaki odasında öldüren M.K. daha sonra yakında bulunan Emniyet Müdürlüğü’nün ek hizmet binasına giderek polise teslim oldu.

Okula giden polis, İbrahim Yeğen’in cesedini bulurken, M.K. ilk ifadesinde, "Onunla birlikte yemek yiyorduk. Bir ara bitmeyen yemeğimi alıp çöpe döktü. ’Bunu nasıl yaparsın?’ diye sorduğumda bana ’Sana ne?’ dedi. Ben de onu bıçaklayarak öldürdüm. Sonra da gelip teslim oldum" dedi.

Okul yöneticileri ailesi İnegöl’de oturan ve okullarında yatılı eğitim gören M.K.’nin derslerinin çok başarılı olduğunu arkadaşları tarafından sevildiğini söyledi. Polis, cinayeti işleyen öğrencinin olayın şoku ile böyle bir ifade vermiş olabileceğini belirterek, soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüleceğini açıkladı.

Çocuk Şubesi’nde tutulan M.K.’nin yarın ’Adam öldürmek’ suçundan adliyeye çıkartılması bekleniyor.

Bülent CİVANOĞLU, DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;