Okullarda domuz gribi çalışması

İstanbul'da domuz gribi önlemleri kapsamında, 4 gün temizleme ve ilaçlama çalışması yapılacak

26 Ekim 2009, Pazartesi 10:51
A A

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, kentte 16 okulda 28 öğrencide domuz gribi virüsüne rastlanılması üzerine, İstanbul Valisi Muammer Güler’in teklifiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın da tatil olması gözönüne alınarak, dezenfekte çalışması yapılmak üzere 30 Ekim’de tatil edildi.

Buna göre, 1992’si resmi, 2 bin 802’si özel olmak üzere toplam 4 bin 794 anaokulu, ilköğretim ve lise ile yaygın eğitim yapan 2 bin 181 halk eğitim merkezinde 29, 30 ve 31 Ekim ile 1 Kasım günlerinde genel temizlik ve ilaçlama çalışması yapılacak.

İstanbul Valiliği başkanlığında oluşturulan koordinasyon kurulu tarafından kaymakamlıklar, ilçe milli eğitim müdürlükleri konu hakkında bilgilendirildi. İlaçlama çalışması, belediyelerin mevcut temizlik ekiplerinden, okulların zaman zaman temizlik amacıyla tuttukları temizlikçiler veya mevcut hizmetlilerden oluşturulacak yeni ekipler tarafından yapılacak.

Önlemler kapsamında, ayrıca okullarda öğrencilere broşürler dağıtıldı, öğretmenler tarafından bilgiler verildi. Yetkililer, öğrencilerin el ve beden temasından kaçınmasını, ellerini bol bol yıkamaları tavsiyesinde de bulundu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;