'Okullarda türban takılması beni rahatsız ediyor'

Pınar Altuğ canlı yayında okulllarda türban takılmasının onu rahatsız ettiğini söyledi

28 Kasım 2012, Çarşamba 09:37
A A

CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu 'Aykırı Sorular' programına konuk olan oyuncu Pınar Altuğ canlı yayında okullarda türbanın serbest bırakılması ile ilgili görüşlerini açıkladı, sosyal medyada fırtınalar koptu.

Panır Altuğ Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda, belirli koşullarda öğrencilerin kılık kıyafetlerinin serbest olmasına ilişkin yönetmeliğine tepki gösterdi.

Okullarda türban takılmasının kendini rahatsız ettiğini söyleyen Pınar Altuğ "Biz Atatürk 'ün çocuklarıyız. Türban inandığın için takılıyorsa sonuna kadar saygım var. Ama eğer şekilcilik olarak takılıyorsa o zaman tepki gösteriyorum. Benim tanıdığım çok sayıda insan var. Aslında takmak istemiyor ama çevresinden gelen baskılar nedeniyle takıyor. Bir mahalle baskısı var. Çevre baskısı nedeniyle başını kapatıyor.” dedi.

'BANA GÖRE ATATÜRK TARTIŞILAMAZ'

Altuğ Atatürk ile ilgili bir soru üzerine, 'Bana göre Atatürk tartışılamaz. Ona haksızlık ediliyor. Ben 29 Ekim 'i kutlamak istiyorum. Ben Atatürk çocuğuyum. Benim çocuğum da kutlamalı. Türkiye Atatürk 'ü tartışmıyor, haksızlık ediyor. Ben bu mesleği yapabiliyorsam Atatürk 'ün kızı olduğum içindir" dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;