'Okulumuzu vermeyiz'

Şırnak'ta TOKİ konutları içerisindeki okul binasının geçici bir süre İl Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis edildiği söylentileri, ev sahiplerini sokağa döktü. Şırnak-Cizre karayolunu trafiğe kapatan yaklaşık 200 kişi, binanın okul olarak kalmasını istedi

'Okulumuzu vermeyiz'

TOKİ İlköğretim Okulu binasının geçici bir süre Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildiği yönünüdeki söyletileri üzerine, TOKİ konutlarında oturanlar protesto için harekete geçti. Biraraya gelen yaklaşık 200 kişi, Şırnak- Cizre karayolunu trafiğe kapattı.

Şırnak-Cizre karayolunu yaklaşık 40 dakika trafiğe kapatan TOKİ sakinleri, sık sık ’Vali buraya’, ’Başbakan duy sesimizi’, ’Okul bizim hakkımız söke söke alırız’ sloganları attı.

TOKİ İlköğretim Okulu’nun önünde bir araya gelen TOKİ sakinleri, yolda oturma eylemi yaptı. Yaklaşık 40 dakika devam eden protesto eylemi, Emniyet Müdürlüğü yetkilileri devreye girmesiyle sona erdi ve kalabalık sessizce dağıldı. Bölgedeki 820 konutta, asker ve emniyet mensupları ile üniversite personelinin çoğunluklu olarak kaldığı belirtildi.

Ebubekir KARATOPRAK/ŞIRNAK, (DHA)