Okumak için soyunuyorlar

İngiltere'de üniversite öğrencilerinin bir bölümü, okul ödemeleri için striptiz kulüplerinde çalışıyor

Cumartesi, 11 Eylül 2010 - 12:18

Okumak için soyunuyorlar

Leeds Üniversitesi'nin araştırmasına göre İngiltere'de üniversite öğrencisi kızların yüzde 14'ü okul ödemeleri için striptiz kulüplerde çalışıyor.

İşte bu kızlardan 3'ünün The Sun'a anlattıkları:

CHRISTINA MORGAN (21): "İngiliz edebiyatı ve Medya bölümlerinde çift anadal yapıyorum. Daha önce ayakkabı mağazasında yarı-zamanlı çalıştım. Parası da fena değildi. Ancak üniversiteden bir arkadaşım bu işi önerdi.

Seçmelere gittim ve işi aldım. İlk sahneye çıktığımda heyecandan ölüyordum ama doğal davranmayı başardım. Parası gerçekten çok iyi. Gecede 2 bin sterlin (4 bin 700 lira) kazanıyorum.

Çalışma şartlarından da oldukça memnunum. Güvenlik çok iyi ve hiçbir müşteri bize dokunamıyor. Hiçbir zaman çalışırken birisinden korkmadım. Yaptığım işi aileme de anlattım. Beni desteklediler, diğer mesleklerden farklı gözle bakmıyorlar."

SARAH FINCH (26):
"Hukuk eğitimi alıyorum. 5 yıl çiçekcilik yaptıktan sonra hamile kaldım ve 3 yıl çalışmaya ara verdim. Her zaman hukuka ilgim olmuştu ve oğlum biraz büyüdükten sonra okuma hayallerimi gerçekleştirmek istedim.

Aklımın köşesinde okurken stripriz yapmak vardı. Çünkü bir kulüpte çalışan bir kızla tanışmıştım ve çok iyi para kazandığını öğrenmiştim Ben de şansımı denedim ve çalışmaya başladım.

Bu işte çalışmaktan hiç rahatsız olmuyorum. 2 farklı hayatım var diyebilirim. Okuldaki arkadaşlarıma yaptığım işi anlatmadım. Hafta içi okula, hafta sonu stripriz kulübe gidiyorum. Ancak gelecekte de bu işe devam etmeyi planlamıyorum"

JAVA ROWETT (25):
"Hukuk eğitimi alıyorum ve gelecekte tıp eğitimi almayı da planlıyorum. Bunun nedeni 7 yaşındaki kızıma daha iyi bir gelecek yaratabilmek...

Bir striptiz kulübünde barmen olarak çalışmak için başvurmuştum ama striptizden kazanılan parayı öğrenince sahneye çıkmaya karar verdim. İlk gecemde 700 sterlin (1600 lira) kazandım.

Gecelik kazancım 300 ila 800 sterlin (710 - 1900 lira) arasında değişiyor. Sonuçta çocuğuma bakmak zorundayım ve diğer öğrenciler gibi okul hayaımı partilerde geçiremiyorum. Bazen para uğruna soyunduğum için utanıyorum ama eğitim masraflarını karşılamam gerekiyor" Milliyet