Okyanusta Bin Ladin'in cesedini arayacak

Amerikalı dalgıç Bill Warren, geçen ay Pakistan'da öldürülen ve denize atıldığı açıklanan El Kaide terör örgütü lideri Usame Bin Ladin'in cesedini arayacak

Okyanusta Bin Ladin'in cesedini arayacak

 İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin haberine göre, merkezi California’da bulunan bir enkaz kurtarma şirketinin başkanı olan 59 yaşındaki Warren, aramalara bir ay içinde başlayacağını ve bu girişimin maliyetinin yaklaşık 245 bin sterlin (yaklaşık 642 bin TL) olacağını kaydetti.

Şu ana kadar 200 gemi enkazıyla ilgili çalışma yapan Warren, denizin altında ceset aramanın zorluğunun farkında olduğunu ancak Amerikalı özel timlerce öldürülen ve denize atıldığı bilgisi verilen Bin Ladin ile ilgili haberlerin bu şekilde doğrulanabileceğini ifade etti.

BBC’nin sorularını yanıtlayan Warren, cesede ulaşması halinde fotoğraf ve görüntü çekeceğini, ayrıca DNA testi yapılabilmesi için Bin Ladin’in sakalından ya da saçından parça almayı düşündüğünü anlattı.

Projesine Pakistan kıyılarındaki sığ alanlardan başlayacağını belirten Warren, sonrasında daha derin sulara doğru ilerlemeyi planlıyor.