Olay yerinde inceleme yapan polis ölüyordu

Adana'da 9 yaşındaki Ayşe Uğurlu'nun elektrik akımına kapılarak can verdiği evlerinin damında inceleme yapan polis memuru Remzi Çinçik de akıma kapılıp yaralandı

Olay yerinde inceleme yapan polis ölüyordu

Olay, Gülbahçesi Mahallesi 13266 Sokak’ta meydana geldi. Ayşe Uğurlu, dün akşam evlerinin damındayken yakından geçen yüksek gerilim hattındaki akıma kapılarak hayatını kaybetti. Bölgede yasa dışı gösterilerin sık yaşanması nedeniyle polis ekipleri, olay yerinde inceleme çalışmasını sabaha erteledi.

Polisler, saat 06.45 sıralarında eve giderek damda inceleme başlattı. Polis memurlarından Remzi Çinçik de damdan geçen elektrik akımına kapıldı. Akımın etkisiyle dengesini kaybeden Çinçik, tek katlı binadan yola düştü. Ellerinden ve ayaklarından yaralanan Çinçik, ambulansla Adana Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Çinçik’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken haberi alan meslektaşları hastaneye akın etti.

AYŞE’NİN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Öte yandan Ayşe Uğurlu’nun cenazesi Küçükoba Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Ayşe Uğurlu’nun damda oynarken elindeki demir çubuğu elektrik tellerine uzattığını söyleyen görgü tanıkları, akıma kapılan küçük kızın alev alan elbisesini söndürmek için ise üzerine su döküldüğünü ileri sürdü. Ağır yaralı olarak otomobille hastaneye kaldırılan Uğurlu’nun ölümüne de dökülen suyun neden olduğu iddia edildi.

TEDAŞ’I SUÇLADI

Küçük kızın bir hiç uğruna öldüğünü belirten baba Halil Uğurlu, sokaktaki gerilim hattının kaldırılması için TEDAŞ’a dilekçe verdiklerini söyledi. Elektrik şirketinin dilekçeye, ’O sokak imara kapalı alan içinde görünüyor. Direklerin kaldırılması ve tellerin toplanması için ev başına 750 lira gerekiyor, ödeme yapmanız halinde teller toplanabilir’ cevabını verdiklerini ileri sürdü.

Salih ÜÇTEPE/ADANA, (DHA)