Öldürdükten sonra testislerini kesmişler

İnegöl'de cinayet içinde cinayet... Önce öldürüdüler, sonra yaktılar. Namus cinayeti süsü vermek için de adamın testislerini kesip attılar

16 Nisan 2015, Perşembe 19:15
A A

Bursa'nın İnegöl ilçesinde iki farklı ormanlık alanda biri yakılarak, diğeri başından vurularak öldürülmüş halde bulunan iki kişinin katil zanlıları hakim karşısına çıktı. Savcısı, tutuklu üç sanık hakkında ağırlaştırmış müebbet hapis cezası istedi. Cinayetlerin yanı sıra hırsızlık ve yağmalama suçlarından da yargılanan sanıklar duruşmada birbirleriyle tartıştı. Birbirlerinin üzerine yürümeye çalışan sanıklar güvenlik güçleri tarafından engellendi.

 Çifte cinayet sanıkları İlker A., Kadir G. ve Ali M.’nin yargılanmasına İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. İddia makamı, cinayetin nasıl işlendiğini delilleri de öne sürerek açıkladı. İddia makamının açıklamalarına göre, ilk cinayette av tüfeğini alan İlker A, Sabri Öztürk’e arkasından ateş etmeye başladı.

5 kurşunla vurulan Sabri Öztürk hayatını kaybetti. Sanıklar, suçu namus cinayeti haline dönüştürmek için Öztürk’ün testislerini bıçakla kesip attı. Cesedi yok etmek isteyen sanıklar, cesedin üzerine çalı çırpı koyarak ateşe verdi. Vahşetin ardından sanıklar evlerine gitti.

Ancak Ferhat Y.’nin uykusunda cinayeti sayıkladığı, cinayeti eşi ve annesine anlattığı, bunun üzerine annesinin işin aslını öğrenmek için İlker A.’yı aradığı belirtildi. Cinayeti ifşa etmesi üzerine, İlker A’nın ormanlık alana götürdüğü Ferhat Y.’yi vurarak öldürdüğü iddia edildi. Sabri Öztürk cinayetinin aniden, Ferhat Y. cinayetinin ise fikir birliği yapılarak işlendiği iddiası ortaya atıldı.

DURUŞMADA BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

  Sanıkların ayrıca öldürülen şahısların eşyalarını ve telefonlarını alarak yağmalama ve hırsızlık yaptıkları iddia edildi. Öldürülen Ferhat Y.’nin cep telefonunun satıldığı da ortaya çıktı.

  İddia makamının açıklamasının ardından söz alan tutuklu sanık İlker A, Kadir G’yi tanımadığını ifade etti. İlker A’nın konuştuğu sırada söze dahil olan sanık Kadir G. ise, "Nasıl tanımıyor. Üçüncü öldürülen ben olacaktım" dedi. Bunun üzerine birbirinin üzerine yürüyen sanıklar güvenlik kuvvetleri tarafından engellendi.

  Karar duruşması 15 Mayıs 2015 tarihine ertelendi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;