'Öldürecek kadar dövmedim'

Adana'da 51 yaşındaki Ayhan Antekeli'ni, koltuk değnekleri ile döverek öldürdüğü öne sürülen 33 yaşındaki Ali Yolal yakalandı

03 Aralık 2009, Perşembe 12:13
A A

8 Kasım'da İstiklal Mahallesi'nde meydana gelen olayda, marangoz Ayhan Antekeli, ilk eşi öldükten sonra 5 yıl önce, şu an 30 yaşında olan Fatma Yolal ile evlilik yapmak istedi.

Askere gidip, dönen Yolal, arkadaşı Okan Orduzu ile birlikte, trafik kazasında yaralandığı için koltuk değnekleriyle yürüyen Ayhan Antekeli'yi çay içme bahanesiyle çağırıp, babasının evine götürdü.

2 çocuk babası Antekeli'ni burada kullandığı koltuk değnekleri ile döven saldırganlar kaçtı. Ali Yolal'ın babasının ihbarı üzerine eve gelen polis Antekeli'nin cesedini buldu. Olayla ilgili cinayetten 2 gün sonra yakalanan Okan Orduzu tutuklandı.

BACIMA VE BANA KÜFÜR ETTİ

Gözaltına alınan Yolal'ın ilk ifadesinde kendisinin Antekeli'ye öldürecek kadar vurmadığını söyleyen Yolal, "Ayhan Antekeli bundan 5-6 yıl önce kız kardeşimle evlenmek istedi. Ancak biz aralarındaki yaş farkı ve Ayhan'ın dul olmasından dolayı istemedik.

Olaydan bir süre önce Ayhan'la karşılaştık. Bana ve bacıma küfür etti. Sesimi çıkarmadım. Olay günü konuşmak için çay içmeye çağırdım. Gelip oturduktan sonra küfür etmeye başladı. Koltuk değnekleriyle bana ve Okan'a vurmaya başladı. Bizde canımız acıyınca ona vurduk. Ancak Okan benden çok vurdu. Ben öldürecek kadar vurmadım" dedi.

Murat KİBRİTOĞLU/ADANA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;