Öldürüldüğü gün 50 kişiyle konuşmuş

Öldürüldüğü gün 50 kişiyle konuşmuş

09 Ekim 2009, Cuma 15:43
A A

Nişantaşı’nda arkadaşına ait otomobilinin içinde telle boğularak öldürülmüş halde bulunan Esra Karsel'in (39) arkadaş çevresi incelemeye alındı. Polis, Esra Karsel'in geniş bir sosyal çevreye sahip olduğunu söyledi. Polisin belirlemesine göre Esra Karsel, dün saat 04.00 ile 07.00 arasında öldürüldü. Esra Karsel öldürüldüğü gece bir açılışa katıldı ve o gece 50 kişi ile cep telefonundan görüştü.

EŞİ 3 YIL ÖNCE ÖLDÜ

İç çamaşırı markası Do-Re-Mi’nin 3 yıl önce hayatını kaybeden eski patronu Ahmet Baysal’ın eski eşi Esra Karsel’in öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. Polis, katile ulaşmak için Esra Karsel’in tüm ilişkilerini incelemeye aldı. Olay yerinde yapılan incelemeden Esra Karsel’in otomobilin arkadasında telle boğularak öldürüldüğü tespit edildi.
Cinayet Büro Amirliği'ne bağlı dedektifler, Esra Karsel’in cep telefonu kayıtlarını incelemeye aldı. Polis sosyal bir kişiliğe sahip Esra Karsel'in çok sayıda arkadaşı olduğunu söyledi. Polise göre eğlence mekanlarına gitmeyi de çok seviyordu.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENİYOR

Polis katile ulaşmak için Esra Karsel’in cesedinin bulunduğu yer ve çevresindeki tüm kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Bu kayıtlarda Esra Karsel’in katilin görüntüsüne rastlanmadı. Esra Karsel’in gün boyunca gittiği yerler tespit edilerek güvenlik kamera kayıtları incelenecek. Esra Karsel'in birlikte görüldüğü kişilerin bilgisine başvurulacak.

İPUCU KABLO

Vahşi bir cinayete kurban giden Esra Karsel’in herhangi bir eşyasının çalınmadığı tespit edildi. Bu arada bulunduğunda hala boynunda olan üzeri plastik bir kılıfla kaplı tel incelemeye alındı. Polis yetkilileri normalde bir araçta bulunmayacak ya da bir insanın yanında taşımayacağı kablonun cinayetin önemli bir ipucu olduğunu söyledi. Katil yada katillerin bu kabloyu yanında bulundurmaları olayın planlı bir cinayet olabileceğini gösterdiği belirtildi.
Yetkililer Esra Karsel’in kan örneklerinin alınarak inceleneceğini herhangi bir uyuşuturucu madde veya alkol kullanıp kullanmadığının tespit edileceğini belirttiler.

Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;