Öldürülmeden önce her şeyi satmış

Konya Selçuk Üniversitesi'nde Prof. Dr. Ahmet Gülce'nin öldürdüğü Doç. Dr. Celalettin Özdemir'in, cinayete kurban gitmeden önce 4 daire ve bir arsasını 590 bin liraya, aracını 38 bin liraya ve borsadaki 69 bin lira civarındaki hisselerini sattığı ortaya çıktı

07 Ağustos 2014, Perşembe 12:36
A A

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Gülce, Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Celalettin Özdemir’i, fakültede sekreter olarak çalışan ve ilgi duydukları 1 çocuk annesi 28 yaşındaki Asuman S. yüzünden geçen 2 Haziran’da, odasında boğazından keserek öldürdü.

Doç. Dr. Özdemir’in cesedi olaydan 2 gün sonra, kendisinden haber alamayan ailesinin fakülte yönetimini bildirmesi ve kilitli olan odasından koku gelmesi sonucu bulundu. Olayın ardından Prof. Dr. Ahmet Gülce, tutuklandı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan taşeron firmanın personeli Asuman S.’nin de işine son verildi.

ÖLDÜRÜLMEDEN ÖNCE...

Öldürülen Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in aile avukatı, Özdemir’in, 13 Mayıs 2014 tarihinde Selçuklu ve Meram Tapu Sicil Müdürlükleri’nde 4 daire ve bir arsanın 590 bin liraya satış işleminin gerçekleştirdiğini belirtti. Cumhuriyet Savcılığı’na konunun araştırılmasını talep eden avukatı, konuya sattığı kişi F.C.C. ile ortağı İ.P.’nin şahit olduğu, Özdemir’in satıştan elde ettiği parayı da yine yüklü miktarda para bulunan bir otomobilin bagajına koyduğu ve bu sırada çalan telefonuna "Tamam canım, hallettim, geliyorum" diye  cevap verdiğini öne sürdü.

Öldürülen Doç. Dr. Özdemir’in yine aynı gün otomobilini 38 bin liraya, 7 Mart günü de borsadaki hissesini 69 bin liraya sattığı belirtildi.

PARALARIN NEREDE OLDUĞU BİLİNMİYOR

Doç. Dr. Özdemir’in tüm mal varlıklarından elde ettiği paranın ise nerede olduğunun bilinmediği ve bunun da savcılık tarafından araştırılması ve soruşturmanın genişletilmesi istendi.

Öldürülen Doç. Dr. Özdemir’in de sekreter Asuman S.’ye daire aldığını öne sürülüp, Asuman S. adına kayıtlı gayrimenkullerin de araştırılması talep edildi.

Bu arada Özdemir Ailesi’nin avukatı savcılığa, Doç. Dr. Özdemir’in Asuman S.’ye 20 bin lira verirken gördüğünü söyleyen Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Ş.A.’nın tanık olarak dinlenmesini istedi. Avukat dilekçesinde, Asuman S.’nin, Doç. Dr. Özdemir’in ailesiyle tanışırken Ş.A.’yı "Kız kardeşim" diye tanıttığını söyledi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;