Olimpiyat Stadyumu'nun üstü kapanacak

Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nun üzeri, 60 Milyon TL'ye tamamen kapanacak

03 Kasım 2012, Cumartesi 14:45
A A

Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesisler Dairesi Başkanlığı’nın, üstü açılıp kapanabilecek Olimpiyat Stadyumu projesini tamamladığı ve kısa bir süre içerisinde ihaleye çıkartacağı belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç daha önce yaptığı ziyarette stadın bu haliyle atıl kaldığını söyledi. Bakan Kılıç, o ziyareti ardından 3 proje çizdirerek, hayata geçirme kararı aldı. Bakan Suat Kılıç’ın talimatı ile hazırlanan projenin en kısa sürede ihaleye çıkarılacağı ve Olimpiyat Stadı’nın çevresinde düzenlemeler yapılacağı belirtildi. 24 saat sürdürülecek çevre düzenlemesi ardından, Milli Olimpiyat Komitesi ve Türkiye Futbol Federasyonu altyapı birimleri olimpiyata taşınacak. 60 Milyon TL’ye üstü tamamen kapanacak olan Olimpiyat Stadı’nın dış kabuğu tamamen değişecek. Stadyumun üstünün açılıp-kapanabilmesini öngören projede, tesisin çevresi tamamen restore edilecek ve 24 saat aktif hale getirilecek.

Daha önce 120 milyon TL’ye maledilen stad için 60 milyon TL’lik bir fatura daha çıkmış olacak. Rüzgar panelleri yıkılan, büyük takımların maçlarını oynamak istemediği ve taraftarların da ulaşmak için sorun yaşadğı stat böylece yeni bir hal alacak.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;