Ölüm korkusuyla dilendiriyorlar

Bursa'da tanınmamak için başlarına kadın çorabı geçirerek hırsızlık yapan 5 kişilik şebeke, jandarma tarafından yapılan operasyonla çökertildi

Ölüm korkusuyla dilendiriyorlar

Merkez Yıldırım İlçesi Vakıf, Karapınar ve Samanlı mahallelerindeki 4 ayrı evden bir hafta içinde 30 bin TL değerinde altın çalınması üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti.

Olay yerlerinden alınan parmak izlerinden yola çıkan ekipler, hırsızlık olaylarını gerçekleştirenlerin, daha önceden 100'ün üzerinde hırsızlık suçuna karıştıkları belirlenen Yener Y. (25), Gökhan A. (23) ve Adem Ş. (20), Ö.Ş. (16) ile A.Ö. (17) olduğunu belirledi.

Şüphelileri yakalamak için özel bir ekip kuran İlçe Jandarma Komutanlığı, hırsızlık olaylarında beyaz renkte hafif ticari bir araç kullandığını belirledi. Kendilerinin takip edildiğini anlayan şüpheliler, kaçmaya başlayınca kovalamaca yaşandı.

Şüphelilerin hırsızlık olaylarında tanınmamak için başlarına kadın çorabı geçirdikleri, yaşı küçük çocuklara hırsızlık yaptırmak için “Anneni, babanı ve kardeşini öldürürüz” diye tehdit ettikleri tespit edildi.

Hırsızlık olaylarına karışan 16 yaşındaki Ö.Ş.'nin ise tehditten korktuğu için bu kişilerle birlikte hırsızlık yaptığı öğrenildi.

Hüseyin TÜCCAR/BURSA (DHA)