Ölümden kaçamadı

Balıkesir'deki maden ocağında grizu patlamasından hayatını kaybeden Engin Tanrıkulu'nun 2 ay önce 19 kişinin öldüğü Bükköy'deki maden ocağının kapatılmasının ardından burada çalışmaya başladığı ortaya çıktı

24 Şubat 2010, Çarşamba 11:02
A A

Engin Tanrıkulu’nun yaşadığı Bursa’nın Mustafakemalpaşa İlçesi'ne bağlı Yaylaçayır köyünde hüzün hakim. Kendisi de uzun yıllar madencilik yapan baba Emin Tanrıkulu, oğlu Engin’in birçok ocakta görev yaptığını, Odaköy’den önce son olarak Bükköy’deki madende çalıştığını belirtti.

Bükköy’de kazanın meydana geldiği vardiyadan önce çalışması sayesinde oğlunun ölümden kurtulduğunu ifade eden Tanrıkulu, Engin’in Bükköy’deki maden ocağının kapatılmasının ardından Odaköy’deki ocakta çalışmaya başladığını söyledi.

Tanrıkulu, dün akşam namaz kıldıktan sonra dışarı çıktığında madende patlama olduğunu öğrendiğini, haberi aldığı an "Çocuklarım gitti" diye düşündüğünü kaydetti.

4 yıl sonra aynı facia

Bir süre sonra Engin’in ölüm haberini aldığını, ağabeyi Talat’ın yaralandığını öğrendiğini belirten Tanrıkulu, şöyle konuştu: "Dün işe gitmeden önce de birlikte yemek yerken maden kazalarıyla ilgili sohbet açıldı.

"BİR GÜN BAŞIMIZA BİR İŞ GELECEK"

Engin son zamanlarda çok sık ’Bir gün maden kazası bizim de başımıza gelecek’ diyordu. Kaza günü aynı konuşma geçince oğluma, ’Madene gitme, hayvanlara bak’ dedim ama sigortalı işte çalışmak istediğini söyleyip işe gitti. Çok üzgünüz."

Engin Tanrıkulu’nun 5 yıllık evli olduğu, 4 yaşında Fırat adında bir oğlu bulunduğu öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;