Ölümüne anne oldu

Görme engelli kalp hastası Alime Yeşilyurt 9 yıl tedavi görüp hamile kaldı. Doktorlar “Kalbin doğuma dayanmaz ölürsün, çocuğu almamız lazım” dedi. Alime bu uyarıya rağmen erkek bebek dünyaya getirdi

24 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

BU BEBEĞİ ÇOK İSTEDİ

Isparta’da yaşıyor Alime Yeşilyurt, 27 yaşında, gündüzleri az görüyor, gece karanlığında hiç görmüyor. Görme engelli Arif Yeşilyurt ile evli. 34 yaşındaki Arif Yeşilyurt, Isparta Belediyesi’nin santralında çalışıyor. Kalp hastası Alime hamile kalabilmek için eşiyle birlikte 9 yıl tedavi gördü. Sonunda hamile kaldı. Ama doktorlar “Hasta kalbin doğuma dayanamaz. Doğumda hem sen hem de bebeğin ölür. Bebeği almalıyız” diye uyardı.

EN BÜYÜK MUTLULUK

Alime uğruna 9 yıl tedavi gördüğü karnındaki bebeği aldırmayı kabul etmedi. “Ölsem de bu bebeği dünyaya getireceğim” dedi. Karı-koca doktorların doğum uyarısından sonra olayı şansa bırakmayıp kalp uzmanlarından yardım istedi. Alime, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde kalp uzmanlarının denetiminde sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi. Bebeğe ‘Cahit Umut’ adı verildi, Alime’nin sağlığı da iyi.

Mehmet ERÇAKIR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;