Omuz atma cinayetine 15 yıl

Bursa'da omuz atma yüzünden tartıştığı 19 yaşındaki Gökhan Hasırcık'ı bıçaklayarak öldürmekten tutuklu yargılanan Sedat Karagöz'e 15 yıl hapis cezası verildi

Omuz atma cinayetine 15 yıl

Merkez Osmangazi İlçesi Cemal Nadir Caddesi’nde geçen 28 Ocak gecesi meydana gelen olayda, tekel bayiinden çıkan Gökhan Hasırcık, boş bira şişelerini tekel bayiine vermek isteyen Sedat Karagöz arkadaşları Emin Demirciler ve S.L. ile omuz atma yüzünden tartıştı.

Daha sonra kavgaya dönüşen olayda iddiaya göre üzerindeki bıçağı çıkartan Sedat Karagöz, Gökhan Hasırcık’ı bıçaklarken, arkadaşları da, yere düşen Hasırcık'a tekme ve çöp bidonu ile vurdu. Çarşı Polis Merkezi’nin hemen karşısında meydana gelen olay sonrası hastaneye kaldırılan talihsiz genç yaşamını yitirirken, 3 şüpheli polis tarafından yakalandı.

Mahkemeye çıkartılan Sedat Karagöz tutuklanırken arkadaşları ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Haklarında Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘Adam Öldürmek’ suçundan dava açılan Sedat Karagöz ve arkadaşlarının yargılanması tamamlandı.

Çıktıkları son duruşmada pişman olduğunu belirten sanıklardan Sedat Karagöz 15 yıl, ölen Gökhan Hasırcık’a yere düşünce tekme atıp çöp kovasıyla vurduğu iddia edilen Emin Demirciler 7 yıl, yaşı 18'den küçük olan S.L. ise 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Nail KAHRAMAN/DHA