Önce takla, sonra imza attı

TEM'de takla atan otomobilde 7 kişi yaralandı. Jandarma, yaralıdan sedyede imza aldı

01 Aralık 2009, Salı 09:11
A A

Edirne'de TEM'de lastiği patlayan otomobil taklalar attıktan sonra yan yattı. Kazada hurda yığınına dönen otomobilin içinde bulunan 7 kişi ise mucize eseri kazayı hafif yaralarla atlattı. Kaza yerinde tutanak tutmaya çalışan bir jandarma görevlisi ise, sedye ile yaralıyı ambulansa taşımak isteyen sağlık ekiplerini durdurdu ve yaralıya hazırladığı tutanağı imzalattı.

100 METRE YUVARLANDI

Kaza, saat 18.00 sıralarında TEM Otoyolu Havsa mevkiinde meydana geldi. Bayram ziyareti için Edirne'deki akrabalarının yanına gelen ve burada bir de düğüne katılan 7 kişi İstanbul'a dönmek üzere yola çıktı. İbrahim Hayta'nın kullandığı otomobilin sağ arka lastiği seyir halindeyken patladı ve kontrolden çıkan otomobil yolun sağında bulunan toprak refuja çıktı ve burada yaklaşık 100 metre taklalar attıktan sonra durabildi. Hurda yığınana dönen otomobilin içindeki sürücü İbrahim Hayta, Nevriye Hayta, Mertcan Hayta, Ali Hayta ve Yeşim kurtuluş çevreden geçen diğer sürücülerin haber vermesiyle gelen 3 ambulansla Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

'KUSURA BAKMAYIN' DEDİ

Durumu diğer yaralılara göre daha iyi olan ve sol bacağında protezi takılı bulunan Halil Ocak ile boynundan hafif yaralanan eşi Nuride Ocak başka bir ambulansın gelmesini beklediler. Bir jandarma görevlisi ise Halil Ocak'ın ifadesi ile kimlik bilgilerini aldı. Bu sırada ise ambulans geldi ve yaralı karı-kocaya müdahale ettiler. Ayağında protez olduğunu ve canını yandığını belirten Halil Ocak'ı sağlık ekipleri sedyeye taşıdı ve sedyeyi de ambulansla götürmek üzere yerden kaldırmak istedi. Bu sırada ise jandarma görevlisi sağlık ekiplerini durdurdu ve yaklaşık 2 dakika bu şekilde bekletti. Daha sonra tutanağını hazırlayan görevli Halil Ocak'a "Kusura bakmayın" dedikten sonra tutanağı imzalattıktan sonra sağlık ekipleri olay yerinden ayrıldı.

Hurda yığınına dönen otomobilin içinden mucize eseri yaralı kurtulan ve hastanede tedavi altına alınan 7 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Soruşturma sürüyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;