'Onlar kemik yalayıcısıdır'

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz 'Başbakanın ülkücü dediği insanlar bizim yanımızda bulunmayan insanlardır. Onlar kemik yalayıcısıdır' dedi

13 Eylül 2010, Pazartesi 16:17
A A

Rekor seviyede hayır oyunun çıktığı Muğla’da referanduma katılım oranı yüzde 83.04 olarak gerçekleşti. Muğlalı seçmenin yüzde 69.02'si hayır oyu kullanarak anayasa değişikliğine tepki gösterdi. Evet oyları ise yüzde 30.98’de kaldı.

Muğla il genelinde 1756 sandıkta oy kullanıldı. 593 bin 187 seçmenin 492 bin 611'i sandık başına gitti. Geçerli oy 483 bin 363 olurken, 9 bin 248 oy ise geçersiz sayıldı. 149 bin 763 evet çıkarken, 333 bin 600 hayır oyu kullanıldı. Fethiye'de evet oylarının yüksek olması dikkat çekerken, 12 ilçe içinde sadece Kavaklıdere’de hayır oylarının geride kaldığı görüldü.

MUĞLA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

CHP İl Başkanı Süleyman Uslu, “Alınan sonuç ortada. Muğla üstüne düşeni yaptı. Birkaç puan daha yüksek bekliyorduk. Hedefimize ulaştık. Bu sonucu ortaya çıkaran Muğla halkına gönülden teşekkür ediyorum. Çağdaş ve aydınlık Muğla’ya yakışan bir sonuç oldu. Ülke genelindeki tablo bizi üzdü. Demokrasinin temel ilkesi olan kuvvetler ayrılığı ilkesinin, kuvvetler birliği ilkesine dönüşmesinden endişeliyiz” diye konuştu.

ONLAR ÜLKÜCÜ DEĞİL, TÜRKÜCÜDÜR

MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz da “Muğla'da tüm il genelinde çalışma yaptık. Çok iyi sonuç aldık. Muğlalılar Türkiye'nin karanlığa gideceğini görerek hayır oyu kullandı. Türkiye'de evet çıktı. Millet erzak ve para yardımıyla evet oyu verdi. Bu sonuç Anayasa Mahkemesini ve hukuk düzenini bozarsa iyi olmaz. Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. Ekonomik ve işsizlik sorunu var. Bizi Muğlalılar anladı, ancak Türkiye anlamadı” dedi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın “Ülkücü kardeşlerimize teşekkür ediyoruz” açıklamasına tepki gösteren Korkmaz, “Başbakanın ülkücü dediği insanlar bizim yanımızda bulunmayan insanlardır. Onlar kemik yalayıcısıdır. DYP, Anap ve Büyük Birlik Partisi’nde gezenlerdir. Eskiden ülkücüymüş. Ülkücünün eskisi yenisi olmaz. Onlar ülkücü değil, türkücüdür” diye konuştu.

Ahmet BAYRAK / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;