Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Onu arkanızda bırakın

Genç, bekar erkeklerin evlenene kadar arkadaşı olan mastürbasyon öyle bir alışkanlığa dönüşüyor ki bazen evlilikleri gölgeliyor. Gelin, eşiniz üzülmesin, beğenilmediğini düşünmesin, yatak odasında gözyaşlarıyla oturmasın. Siz zorluk çekmeyin. Şu gençlik arkadaşınız olan mastürbasyonu orada bırakın, cinsel ilişkiye uyum sağlamaya çalışın...

Günde 3-4 defa üst üste mastürbasyon yapıyorum

21 yaşındayım. Bir aydan uzun bir süredir günde 3-4 defadan fazla üst üste mastürbasyon yapıyorum. Bu durum ileride çocuğum olmasını etkiler mi? Herhangi bir doktora gitmem gerekiyor mu?

CEVAP Sevgili okurum, bunun çocuğa bir etkisi olmaz. Ama senin kimliğine etkisi olur. Cinsel kimliğinde önce erken boşalma sonra kadınından zevk alamama gibi. Ve de kadının yatak odasında uyurken sen gizli gizli banyoda mastürbasyon yapabilirsin. İşte sakıncaları, sen bilirsin yavrum. Hadi sana biraz da tolerans tanıyalım. Haftada 2-3 neyine yetmiyor?

Erkek arkadaşım vajinamı görünce kusuyor

25 yaşında bir genç kızım. Cinselliği çok seviyorum ama erkek arkadaşım vajinamı görünce kusası geliyor. Ona nasıl yardım edebilirim? Çünkü onu çok seviyor ve kaybetmek istemiyorum.

CEVAP Sevgili okurum, cinsel açıdan arkadaşınızla olayınız bitmiş. Ona yardım edebileceğini sanmıyorum. Onu sevmeye devam et. Ama ciddi, önü açık, ilerisi aydınlık, yeni bir ilişkinin yollarını ara. 

Mastürbasyon yapmak kızlık zarına zarar verir mi?

19 yaşında bir genç kızım ve mastürbasyon yapıyorum. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Acaba kızlık zarıma bir zarar verir miyim? Evlendiğim zaman eşim bu durumu anlar mı?

CEVAP Sevgili yavrum, mastürbasyon olabilir, yap. Vajinaya bir şey girmediği sürece kızlık zarı kanamaz. Mastürbasyon sayısı eğer çoksa haftada 1-2'ye indir. Evlendiğinde de eşin mastürbasyon yaptığını anlamaz. Kendinle barışık ol. Şimdilik kafandaki bu yanlış düşünceleri kov.

Erkeklere karşı çok istekliyim

Ben erkeklere karşı çok istekliyim. Bazen kendimi tutamıyor, haftada 2 erkekle birlikte oluyorum. Daha 17 yaşındayımm. Bu istekliliğin nedenini merak ediyorum. RUMUZ: İSTEKLİ

CEVAP Sevgili yavrum, bunun adı bir türlü ruh hastalığı. Kısaca seksomani. Olur mu yavrum? Bu yaşta başın çok belaya girer. Sermaye avcılarının eline düşersin. İleride ne çoluk, ne çocuk, ne aile hiçbir şey hayal etme. Sonunda da sokak ortasında dilenir olarak bulursun kendini. Üzüldüm ve acıdım sana. Bence mutlaka tedavi ol. Ailene sığın.

Haftada 3 kez ilişkiye girmeme rağmen doymuyorum

45 yaşında bir delikanlıyım. Haftada 3 kere ilişkiye giriyorum ama hâlâ doymuyorum. Mastürbasyon yapıyorum ve bundan da vazgeçemiyorum. Bana bir zararı var mı?

CEVAP Değerli okurum, ‘Çoğu zarar, azı karar’ atasözünü biliyor musun? Ben onu biraz değiştireyim. ‘Çoğu zarar, ortası karar’ diyelim, olsun bitsin. Zarar deyince hepinizin aklına sular kesilecek, hortum çürüyecek gibi geliyor. Öyle olmuyor. Ruhun yağmurları kesiliyor. Rüzgarlar ona göre esmeyebiliyor. Ama sizin onlara da aldırdığınız yok. Yine de orta yok.

Kız arkadaşımın diş telleri penisime zarar verir mi?

18 yaşındayım. Sevgilim sürekli bana oral seks yapmak istiyor ama ben korkuyorum. Çünkü kız arkadaşımın dişlerinde tel var. Acaba zarar verir mi, kısır kalır mıyım? RUMUZ: DÜŞÜNCELİ

CEVAP Ula ne istedin, o çarpık dişli, ağzı telli, kolu dövmeli kızdan? Bırak o kızı okusun, sınıfları doldursun ve adam olsun. Derslerini bellesin, ÖSS’de terlemesin. Babası telleri için 2 yıl para biriktirdi. Başından 1752 tel saç yitirdi. Yani seninle dişçilik oynasın diye mi girdi bu çilelere? Kendini kurban mı etti senin hilelerine? Dişi telli kız, sahi neden bu kadar cılız? Belki de iştahsız. Öyleyse sen paçayı sıyırdın. İştahı fazlaysa otellerden korkmayan utansın! Telli diş bu, yani belli olmaz bir iş bu. Kısırlık mı dedin? Bana bak, sen bu akşam ne yedin? Her şey tamam da telli DİŞLİSİ’NE mi denk geldin?

Sevgilim bir türlü orgazm olmuyor

20 yaşındayım. Sevgilimle sürekli sevişiyoruz. Ben onun orgazm olduğuna inanmıyorum. Sevişmemiz en az 2 saat sürüyor ama olmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP Sevgili okurum, her kadının bir cinsel huyu ya da özelliği vardır. Burada şartlar çok önemli ama bütün koşullar yerindeyken bile kadınların çoğu orgazm güçlüğü çekiyor. Senin yapacağın fazla bir şey yok. 2 saat dediğin zaman dilimi ön sevişme ise bu biraz uzamış. Eğer kadın ısrar etmiyorsa yorulabilir. Şimdilik yapılacak bir şey yok. Biraz da kendini düşün. Çünkü sana da olumsuzluğu yansıyabilir. Bu partnerinin sorunu. Sen oyunu kuralına göre oyna.

Cinsel organım çok küçük, bunalımdayım

Cinsel organımın boyu 9 santim civarında. Kız arkadaşım beni bu yüzden hep aşağılıyor. 27 yaşındayım ama penisim 13 yaşından beri büyümüyor. Bu yüzden evlenmek bile istemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP Sevgili okurum, penisin ameliyatla 1-2 santim büyüyebilir. Evlendikten sonra eşinden bu yönde bir istek gelirse operasyon yapılabilir. Penisinin fonksiyonları yerindeyse kafana takma.

Bugüne kadar 300-400 kadar kızla birlikte oldum

21 yaşındayım, üniversite öğrencisi olduğum için bugüne kadar 300-400 kızla birlikte oldum. Şimdilik bundan dolayı bir sıkıntım yok ama ileride sorun yaşamaktan korkuyorum. Bir de bu kadar çok ilişkiye girmek istemiyorum. Ama bir türlü “Dur” diyemiyorum.

CEVAP Hesapsız, kitapsız, hayasız, kalpazan ve oyun bozan. Güzelim ülkenin namuslu kızlarına ulaşamayan, onlara göz koyan, düşünce yobazı, yaban kazı. Ula insan kendi kız kardeşlerine böyle leke atar mı? Üniversiteye, o bilim yuvasına çamur atar mı? Peki sen o bilim yuvasına neden girdin? Bir ders yılı ortalama 6 aydır. Haftada 5 gün de okula gidilir. Yılda 120 gün eder. 3 yılda her gün bir kızla buluşsan 360’ta kaldın. Sırıtma! Yetti be! Yazları katma hesaba. ‘Yağmur yağdı, gök çatladı, 72’sinin ödü patladı. Kurt kaptı birisini, birisinin yüzdün derisini...’ Ömer Seyfettin Usta, hocam, üstadım, gel gör halimizi ne günlere kaldık, senin çoban 100 koyunun hesabını veremezken biz 300-500’lere daldık.

 Sayı ne işe yarar?

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

4