Öpmeye çalıştı, raporlandı

Salı, 22 Haziran 2010 - 17:37

Öpmeye çalıştı, raporlandı

Samsun’da, lise öğrencisi 15 yaşındaki B.Y.'yi okul çıkışında takip edip zorla öpmek isteyen 20 yaşındaki T.B, genç kızın şikayetten vazgeçmesi üzerine tahliye edildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından olaydan sonra kendisine ‘ruh sağlığı bozulmuştur’ diye rapor verildiğini belirten liseli B.Y. ise “İçeride sadece 5 dakika kaldım” dedi.

Merkez İlkadım İlçesi'nde yaklaşık 1.5 ay önce meydana gelen olayda, iddiaya göre Fevzi Çakmak Lisesi 3'üncü sınıfta okuyan B.Y., okul çıkışında evine giderken yanına Turgay Bacakcı geldi. Birlikte yürüdükleri sırada Bacakcı, genç kızı kolundan bir inşaatın içine çekip elle taciz edip öpmek istedi. Ancak B.Y., karşı çıkıp kaçarak eve gitti. B.Y. şikayetçi olunca polis tarafından gözaltına alınan Turgay Bacakcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün ilk kez hakim karşısına çıkarılan ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan T.B, genç kızla 5 aydır arkadaş olduklarını ileri sürerek, “Okul giriş çıkışlarında yanına gidip birlikte yürüyorduk. Olay günü de tartıştık. Sadece kolundan tutup ‘Yanımdan ayrılma’ dedim. Öpmeye çalışmadın, taciz etmedim” dedi.

Duruşmaya katılan B.Y. ise sanıktan şikayetçi olmadığını söyleyerek, “5 aydır yanıma geliyordu. Birlikte yürüyorduk. Gönül ilişkimiz yoktu. O bana arkadaşlık teklif etti ama ben kabul etmedim. Olay günü birlikte yürürken birden beni kolumdan çekip inşaatın içine soktu. Öpmek istedi. Ancak engel oldum. Sonra da kaçıp kurtuldum” diye konuştu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından olaydan sonra ‘ruh sağlığı bozulmuştur’ raporu verilen B.Y. sanık avukatının sorusu üzerine, sadece 5 dakika içeride kaldığını söyledi.

Tutuklu yargılanan sanık Bacakcı, B.Y.'nin şikayetinden vazgeçmesi, üzerine atılan suç vasfının değişme olasılığı göz önüne alınarak tahliye edildi.

İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)