'Oraya nasıl girdim bilmiyorum'

Şanlıurfa'daki kazada otobüsün çamurlukları ile tekerlek arasına sıkışan ve mucizevi şekilde hayatta kalan İranlı konuştu: Yaşadıklarıma inanamıyorum

'Oraya nasıl girdim bilmiyorum'

Şanlıurfa'da, aşırı hız nedeniyle dün sabah kontrolden çıkıp taklalar atarak fıstık bahçesine uçan otobüsün çamurluk ile lastik arasında sıkışarak kurtulan ve çekilen fotoğrafı ile hayatta kalması ‘Mucize' olarak yorumlanan 47 yaşındaki İranlı Musa İsazade yaşadığına inanamıyor.

3 kişinin öldüğü, 50 kişinin yaralandığı kazanın ardından hastanede tedavisine devam edilen ve genel sağlık durumu iyi olan İranlı İsazade, “Kaza çok feciydi. Oraya nasıl girdim, hayatta nasıl kaldım, halen inanamıyorum” dedi.

Şanlıurfa'da çamurlukla lastik arasına sıkışan ve görenlerin yaşamasına hayret ettiği İsazade, 3 kişinin öldüğü kazayı küçük sıyrıklarla atlattı. Türkçe konuşan, Suriye'de bulunan Hz. Zeynep Türbesi'ne gitmek için eşi Fatime ile birlikte yola çıktıklarını belirten Musa İsazade, “Uyuyordum. Bir anda büyük gürültü oldu ve kaza meydana geldi” dedi. Kurtarılması ardından kaldırıldığı Harran Üniversitesi Göz Hastalıkları Servisi'nde tedavisine devam edilen İsazade, kaza anını ve mucize kurtuluşunu şöyle anlattı:

BİR IŞIK GÖRDÜM!

“Bir anda takla attık ve büyük gürültü oldu. Bu sırada her şey üst üste düşmeye ve insanlar acı içerisinde bağırıp yardım çığlıkları atmaya başladı. O sırada nasıl lastik ile çamurluk arasına girdiğimi hatırlamıyorum. Ters dönen otobüsün içersinde bir ışık gördüm. Başımı çıkardığım sırada kaza yerinde bulunan polis ve görevliler beni fark edip, çamurluk ile lastiğin arasından çıkardılar. O feci kazadan nasıl kurtuldum, halen nasıl yaşıyorum inanamıyorum. Şu an durumum çok iyi, bana burada iyi bakıyorlar. Eşimin başka hastanede tedavi edildiğini ve durumunun iyi olduğunu öğrendim, Bizimle yakından ilgilenen hekimlere teşekkür ediyorum."

Mucize kurtuluşu ile ilgi odağı olan İsazade ile yakından ilgilenen Harran Üniversitesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Söğüt ise, hastanın genel sağlık durumunun iyi olduğunu, sadece göz ve kafa dokusunda yumuşak doku zedelenmesi olduğunu bildirdi.

Ali LEYLAK-Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)