Ordu'da bir adam kardeşini öldürdüğünü 10 yıl sonra itiraf etti

Ordu’nun Fatsa ilçesinde 10 yıl önce kaybolan kaybalon Mustafa Yılmaz’ın, ağabeyi Hüdaver Yılmaz (45) tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

05 Ocak 2018, Cuma 14:16
A A
Fatsa’ya bağlı Ilıca Mahallesi’nde yaşayan Mustafa Yılmaz, 10 yıl önce, 26 yaşındayken kayboldu. Ailesi, Mustafa Yılmaz’ın bulunması için Fatsa Cumhuriyet Savcılığı’na başvurdu.

Savcılığın yaptığı araştırma sonucu, Mustafa Yılmaz’ın, ağabeyi Hüdaver Yılmaz (45) tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Kardeşini aralarında geçen husumetten dolayı tüfekle öldürdüğünü itiraf eden Hüdaver Yılmaz, jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.


CESEDİ DERE KENARINA ATMIŞ


Hüdaver Yılmaz, ifadesinde, kardeşinin cesedini evlerinin 150-200 metre uzağında bulunan dere kenarına attığını söyledi.

Hüdaver Yılmaz'a Fatsa Cumhuriyet Savcısı ve jandarma ekipleri nezaretinde keşif yaptırıldı. Zanlının, kardeşinin cesedini attığını söylediği dere kenarında kazı çalışması yapıldı ancak daha önce meydana gelen heyelan nedeniyle herhangi bir bulguya rastlanmadı.
 

'ARKADAN EŞİME SALDIRMIŞTI' 


Daha sonra olay yerine götürülen Hüdaver Yılmaz, savcıya verdiği ifadede şu iddialarda bulundu:

"Eşimin evin önünde çalışırken bağırdığını duydum. Mustafa, arkadan eşime saldırmış. Hemen koşarak eşimi kurtardım ve bir süre boğuştuk. Daha sonra eve girdiğimde elindeki bıçakla ortanca oğlumu öldüreceğini söylüyordu. Ben de eve girerek tüfeğimi aldım ve kendisini dört defa uyardım ancak beni dinlemedi. Korkutmak amacıyla tetiğe bastım, yalnız seken kurşun kafasına isabet etmiş ve ölmüştü."

Savcı, zanlının eşi H.Y’nin de ifadesini almasının ardından keşfi sonlandırdı. Şüphelinin savcılıktaki sorgusu sürüyor.  

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;