Ordudan atılanlar için 'EVET' oyu istedi

Referandum mitinglerine 'Bismillah' diyerek Bingöl'de başlayan Başbakan Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ordudan atılanları hatırlatıp “TSK'dan YAŞ kararıyla atılanların mahkemelerde haklarını arayabilmeleri için evet demenizi bekliyorum” dedi

Pazar, 25 Temmuz 2010 - 05:00

Ordudan atılanlar için 'EVET' oyu istedi

İLK MİTİNG BİNGÖL’DE

Başbakan Tayyip Erdoğan 12 Eylül’de halkoyuna sunulacak Anayasa değişikliğine ‘Evet’ oyu istemek için başlattığı mitinglerine dün Bingöl ve Elazığ’la başladı. Bingöl’de yaklaşık 10 bin kişiye seslenen Başbakan Erdoğan, “Anayasa değişikliği AK Parti’nin değil milletin projesidir. Diğer partilere oy verenlerin de referandumda evet demesini istiyorum” dedi.

YAŞ’LARI HATIRLATTI

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grubu’ndaki konuşmasında 12 Eylül askeri darbesinden sonra asılan sağcı ve solcu gençleri hatırlatıp “Bunları yapanlardan hesap sormak için evet demeliyiz” demişti. Erdoğan Bingöl’deki konuşmasında da Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nden atılan subay ve astsubayları hatırlattı. Erdoğan şöyle konuştu:

‘GÜR SESLE EVET’

Üstlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçmek için sizden evet bekliyorum. TSK’dan YAŞ kararıyla atılanların mahkemelerde haklarını arayabilmeleri için evet demenizi bekliyorum. Kardeşliğimizi daha da pekiştirmek için sizlerden gür bir sesle evet bekliyorum. 12 Eylül’le hesaplaşmak için, 12 Eylüllerin bir daha yaşanmaması için 12 Eylül 2010 da sizden evet bekliyorum.