Orgazm yürüyüşten belli olur

Belçika'da yapılan bir araştırmada kadınların yürüyüş tarzı ile orgazm yeteneği arasında ilişki olabileceği ortaya çıkt

26 Ekim 2009, Pazartesi 10:19
A A

Belçikalı bilim insanları yaptıkları bir araştırmayla kadının yürüyüş tarzını orgazm olabilme haliyle ilişkilendirdi. Araştırmaya göre enerjik ve düzgün uzun adımlarla yürüyen kadınlar, sık ve şiddetli orgazm yaşıyor.

Yürüyüşün ritminden, enerjikliğinden, tarzından ve kasların sıkılığı ya da gevşek oluşundan kadının vajinal orgazm deneyimlerini anlamak mümkün olabiliyor.

Araştırma Belçika’daki Louvain Üniversitesi ve West Scotland Üniversitesi’nde yapıldı. Öğrencilere cinsel davranışlarına dair sorular soruldu. Öğrenciler verdiklere cevaplara göre iki gruba ayrıldı. İlk grupta her zaman ya da sık sık orgazm olanlar yer alırken, hiç orgazm olmayan ya da nadiren orgazm olanlar ikinci grupta yer aldı.

YÜZDE 81 TAHMİNLER DOĞRU ÇIKTI

Daha sonra deneklere 100 metre boyunca kumsalda olduklarını düşünerek, 100 metre de kumsalda aşık oldukları kişiyle birlikte olduklarını düşünerek yürümeleri istendi.

Hangi deneğin hangi grupta olduğunu bilmeyen iki seksologdan, yürüyüşlerine bakarak deneklerin hangi grupta olduklarını tahmin etmeleri istendi. Sonuçta seksolaoglar sık orgazm olan kadınlarla nadiren olanları yüzde 81 oranında tahmin etmeyi başardı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;