Ormana prefabrik mescit

Edirne'de bulunan 220 dönümlük Kent Ormanı'nın ortasına kurulan 30 metrekarelik prefabrik mescit tartışma yarattı

20 Ekim 2009, Salı 16:10
A A

Karaağaç Mahallesi Lozan Caddesi üzerinde bulunan ve Meriç Nehri’nin kıyısında yer alan İzzzet Arseven Kent Ormanı’na dün İl Özel İdaresi’ne ait resmi plakalı kamyon ile getirilen 30 metrekarelik prefabrik mescit 220 dönümlük ormanın ortasına hazırlanan beton temelin üzerine monte edildi.

CHP Edirne Milletvekili Rasim Çakır, kentin akciğeri olan Söğütlük Kent Ormanı’na her isteyenin inşaat yapmasının doğru olmadığını belirterek, “Bölge taşkın tehlikesi altında bulunuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı mastır planı hazırlamalı ve buna göre bölgenin gelişmesi sağlanmalıdır. Edirne’ye gelen turistler Selimiye Camii’de namaz kılmak ister barakalarda değil. Konuyu meclis gündemine taşıyacağım” dedi.

VALİ: BENİM BİLGİMDE
Edirne Valisi Mustafa Büyük ise, “Ormanda herhalde 5-6 metrekarelik bir portatif mescit de dahil düzenleme yapılıyor. Yapılan bir proje çerçevesi içerisinde yürütülen hizmetler. Hizmet Birliği tarafından yürütülüyor ve Orman İşletmesi'nin bilgisi dahilinde yürütülüyor.

Bu Hizmet Birliği'nin bir projesi. Kent ormanının çevre düzenlemesi projesini içerisinde. Mescitle ilgili kısmının ekstra bir ödeme yapılmadan ihtiyacı karşılamak için konulduğu benim bilgim” diye konuştu.

Fırat KESKİNKILIÇ/DHA

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.