Örnek davranış

Örnek davranış

20 Eylül 2009, Pazar 15:29
A A

Boyacılık yaparak aile bütçesine katkı sağlayan 13 yaşındaki çocuk bulduğu cüzdanın sahibi buldu Manisa’da boyacılık yaparak aile bütçesine katkı sağlayan 13 yaşındaki çocuk, bulduğu cüzdanı ağabeyiyle birlikte karakola teslim etti.

Alınan bilgiye göre, ağabeyi Mustafa ile boyacılık yapan 7. sınıf öğrencisi Hakan Peker, İnciraltı Kıraathanesi önünde bulduğunu cüzdanı, garaj yakınında bulunan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğüne götürdü. Aile bütçesine katkı için ağabeyi Mustafa ile boyacılık yaptıklarını anlatan Hakan Peker, hiç açmadıkları cüzdanın sahibi gelinceye kadar müdürlükte misafir edildi.

Haber verilmesinin ardından gelen Necati Aydınoğlu’na, içinde yaklaşık bin 500 TL nakit para, nüfus cüzdanı ve kredi kartlarının bulunduğunu cüzdanı teslim edildi. Cüzdanına kavuşan Necati Aydınoğlu (54) bayram arefesinde cüzdanını teslim eden çocukları ödüllendireceğini söyledi.

İnciraltı Kıraathanesinde bir süre dinlendikten sonra merkeze bağlı Çobanisa köyüne gittiğini anlatan Aydınoğlu, indikten sonra cüzdanını yerinde olmadığını fark ettiğini, araçta bulamayınca da ümidini kestiğini belirtti.

Aydınoğlu, bu sırada polisten gelen ’cüzdanınız bulundu’ haberi ile çok sevindiğini belirtti. Manisa Emniyet Müdürü yardımcısı Hasan Onar, gazetecilere yaptığı açıklamada, örnek davranışlarından dolayı polislerin çocukların bayramlık kıyafetini temin edeceklerini söyledi.

Onar, Manisa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yaz boyunca düzenlenen etkinliklere katılan iki kardeşin bu örnek davranışının kendilerini çok duygulandırdığını dile getirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;