Ortaokul öğrencisi Mert'in uzay merakı kitap yazdırdı

Tekirdağ Hayrabolu'da Hasan Yılmaz Kurt Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Siyami Mert Atak uzayla ilgili kurgu kitap yazdı. Kendisi ve 3 uzaylı çocuğun ana kahramanı olan kitaptan 1000 adet basıldı

06 Kasım 2017, Pazartesi 17:03
A A
İlkokul yıllarında okuduğu kitaplardan etkilenerek uzaya merak saran, daha sonra bu konuda pek çok kitap okuyan Siyami Mert Atak, edindiği bilgiler ışığında kurguladığı hikayeyi kitap haline getirdi.

Ana kahraman olarak kendisi ve 3 uzaylı çocuğun, uzayda yaşadığı maceraları kurgulayan ve kitabına ‘Uzay Merakı’ adını veren Atak, 1000 adet bastırdığı ve 15 liradan satışa çıkardığı kitabın geliriyle kendisine teleskop almayı hedefliyor.

'PİYASAYA ÇIKMASINDAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM'

Mert Atak, kitabın yazımını derslerinden kalan boş zamanlarında gerçekleştirdiğini söyledi. Uzaya çok büyük merakının bulunduğunu bu nedenle kitap yazmaya karar verdiğini belirten Mert Atak, "Bilimsel alanda en çok uzay konulu kitapları merak ediyordum. Çünkü ilgimi çekiyordu. Birinci seviyede kitap okuduktan sonra kendim kitap yazmaya karar verdim" dedi.Mert Atak, uzayla ilgili araştırmalarının devam ettiğini, bu konuda eline geçen her türlü belge ve kitabı okuduğunu söyleyerek, "Kitabımın ismi; Uzay Merakı. İçeriğindeyse kahraman olarak ben ve 3 uzaylı çocuk var. Uzaylı çocuklarla uzayı gezip dolaşıyoruz. Türlü maceralar yaşıyoruz, gezegenleri görüyoruz. Yazdığım kitabımın basımı yapıldı. Kitabımın piyasaya çıkmasından dolayı çok mutluyum" diye konuştu.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;