'Oruçlu olduğum için sinirliydim'

Zonguldak'ta köpekleri fındık tarlasına bağlamadığı için tartıştığı oğlu Harun Karacan'ı av tüfeği ile öldüren Hüseyin Karacan'ın tutuklu yargılanmasına devam edildi. Karacan 'O gün oruçlu olduğum için sinirliydim' dedi

13 Mart 2015, Cuma 15:24
A A

Olay, geçen 25 Temmuz’da ilçeye bağlı Hacıhasanlar köyünde meydana geldi. 4 çocuk babası Hüseyin Karacan, iddiaya göre oğlu Harun Karacan’ı domuzlara karşı nöbet tutması için fındık bahçesine gönderdi. Harun Karacan bir süre sonra eve gelirken fındık tarlasına giden Hüseyin Karacan, domuzların tarlaya zarar verdiğini gördü.Eve dönen Hüseyin Karacan, tartıştığı oğlunu av tüfeği ile ateş ederek öldürdü.

Zonguldak 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Yakın akrabayı öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Hüseyin Karacan, hakim karşısına çıktı.

Duruşmada kendisini savunan Hüseyin Karacan, fındık tarlasına gittiğinde domuzların fındıklara zarar verdiğini gördüğünü belirterek, şöyle dedi:

'KÖPEKLERİ HAZIRLASAYDI BÖYLE OLMAZDI'

"O gün oruçlu oluğum için sinirliydim. Eve de yürüyerek geldim. Döndüğümde oğlum ile karşılaştım. Neden köpekleri tarlaya bağlamadığını ve getirmediğini sordum. Bana, ’senin de köpeğinin de tarlanın da’ diyerek ağır küfürler etti. Boğazıma sarıldı. Amacım öldürmek değildi. Tüfek elimde patladı. 20 yaşındaki oğlumu öldürdüğüm için çok üzgünüm. Köpekleri hazırlasaydı böyle olmazdı."

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, Hüseyin Karacan’ın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Duruşma, sanık avukatının mütalaaya karşı savunma yapması için ertelendi.

DHA

 


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;