ÖSYM, İstanbul ve İzmir'de e-sınav kapasitesini artıracak

ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Mahmut Özer İstanbul, Ankara ve İzmir'de aynı anda 5 bin 500 adaya elektronik sınav hizmeti verebildiklerini belirterek "Bu kapasiteyi artıracağız" dedi

29 Kasım 2017, Çarşamba 09:36
A A
ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Mahmut Özer dün İstanbul Elektronik Sınav (e-Sınav) Merkezi'nde ve ÖSYM İstanbul Genel Koordinatörlüğü'nde incelemede bulundu.

İstanbul e-sınav merkezindeki yüz algılama ve tanımlama ünitelerini, özel güvenlik önlemlerini, sınav salonları ile tek kişilik sınav kabinlerini yerinde inceleyen Prof.Dr. Mahmut Özer, ÖSYM İstanbul Genel Koordinatörlüğü'nde sınavlarla ilgili süreçler, sahada uygulamada karşılaşılan sorunlar ve iyileştirilmesi gereken konular hakkında bilgi aldı.

ADAYLARDAN E-SINAV MERKEZLERİNE YOĞUN İLGİ

Ziyarete ilişkin bilgi veren Prof.Dr. Mahmut Özer, ÖSYM olarak İstanbul, Ankara ve İzmir'de elektronik sınav hizmeti verebildiklerini ve üç merkezde aynı anda 5 bin 500 adayın sınava girebildiğini belirtti.

İstanbul ve İzmir'de adayların e-sınav merkezlerine yoğun ilgi gösterdiklerini bildiren Prof.Dr. Mahmut Özer, "ÖSYM olarak 2018 yılında, özellikle İstanbul ve İzmir'de elektronik sınav hizmeti kapasitesini artırmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede araştırma ve yatırım planlama çalışmalarımız devam ediyor. İstanbul'da elektronik sınav kapasitemizi 500'den 2 kat artışla bine, İzmir'de ise 125 olan aday kapasitesini 500'e çıkarmayı planlıyoruz" diye konuştu.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;