Otellerdeki yılbaşı rezervasyonları yüzde 85'e ulaştı

Çarşamba, 29 Aralık 2010 - 10:34

Otellerdeki yılbaşı rezervasyonları yüzde 85'e ulaştı

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ'da yılbaşına sayılı günler kala otellerdeki rezervasyonlarla doluluk oranı yüzde 85'e ulaştı. Hava sıcaklığının yükselmesi yüzünden kar kalınlığının 40 santimetreye indiği Uludağ'da, yarın kar yağışı bekleniyor.

Uludağ'ın oteller bölgesinde bulunan meteoroloji istasyonunun yaptığı ölçümlerde kar kalınlığı son 10 günde 45 santim düşerek 40 santime indi. Yarın kar yağışı beklenen Uludağ’da yılbaşı gecesi ise kar yağşı beklenmiyor.

Kayakseverlerin ‘Beyaz Cennet’ olarak tanımladıkları Uludağ, yılbaşı öncesi Noel tatili dolayısıyla ABD, Yunanistan ve İtalyan turistlerin akınına uğradı. Yeni yıl rezervasyonlarının yüzde 85’e ulaştığı beyaz cennette, tatilciler karın keyfini çıkardı.

ANI TUR'DAN YILBAŞI FIRSATLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

ABANT VE KARTALKAYA’DA KAR YAĞIŞI

Sahip olduğu doğal güzellikleri ile ilgi çeken Abant Tabiat Parkı ile önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da
kar yağışı başladı.

Alınan bilgiye göre, Abant’ta dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden sağanak, bu sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı.

Abant’ta kar yağışı aralıklarla devam ederken, kar kalınlığı yüksek kesimlerde 10 santimetreye ulaştı. Bölgeyi ziyaret edenler kar yağışının keyfini göl çevresinde yürüyüş yaparak, faytona ve ata binerek çıkartıyor.

-KARTALKAYA’DA KAR KALINLIĞI 1 METREYİ GEÇTİ-

Kartalkaya’da ise kar yağışı aralıksız olarak devam ediyor. Kayak merkezinde kar kalınlığı 1 metreyi geçti.
Kayak merkezinde bulunan Grant Kartal Otel’in Genel Müdürü Halit Ergül, kar yağışının sabah saatlerinden başladığını ifade ederek, "Şu an kar kalınlığı 1 metreyi geçmiş durumda. Kar yağışı bu şekilde devam ederse kar kalınlığı 1,5 metreye ulaşır. Kayak merkezinde bulunan pistlerin tamamı açık" dedi.