Otoda Kasım fırsatları

30 Eylül'de sona eren Özel Tüketim Vergisi uygulamasının ardından satışlardaki durgunluğu aşmaya çalışan otomotiv şirketleri 14 bin 928 lirayı aşan indirimin yanı sıra yedek parça ve işçilikte de yüzde 40'a varan oranlarda indirim yapıyor

Otoda Kasım fırsatları

SATIŞLAR YÜZDE 75 DÜŞTÜ

30 Eylül’de sona eren Özel Tüketim Vergisi indiriminin ardından satışlarda büyük düşüş yaşandı. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Başkanı İbrahim Aybar, satışların ekimde geçen yıla göre yüzde 36, eylüle göre ise yüzde 75 düştüğünü belirtti. Bu sıkıntıyı aşmak isteyen otomotiv şirketleri satışları artırabilmek için birbirinden avantajlı indirim ve cazip ödeme kampanyalarına hız verdi.

KONTÖR VEREN BİLE VAR

Satış kampanyalarının yanı sıra servis hizmetlerinde de pek çok avantajı müşterisine sunan otomotiv şirketleri, bu yolla yaklaşmakta olan kış ayları öncesi bayilerdeki hareketliliğin devamlılığını sağlamaya, müşterisini memnun etmeye çalışıyor. Otomotiv şirketleri yedek parça ve işçilikte yüzde 40’a varan indirimle birlikte telefon kontoründen yangın söndürücüye kadar pek çok hediye İbrahim Aybar dağıtıyor.

İnci Neşeli ÖZOĞLU