Otomobilden uçunca boğuldular

Erzurum'da piknik dönüşü bir otomobilin Tortum Çayı'na uçması sonucu 11 yaşındaki Furkan Kaba ile 13 yaşındaki Mehmet Bayer boğularak öldü

20 Haziran 2011, Pazartesi 11:52
A A

Erzurum’un Tortum İlçesi’nin Derekapı Köyü yakınında dün meydana gelen olayda, Tortum Şelalesinde ailece piknik yaptıktan sonra Erzurum’a dönen Yaşar Bayer yönetimindeki 25 LD 851 plakalı otomobil, Uzundere-Tortum karayolunda ön lastiğinin fırlaması sonucu yoldan çıkarak Tortum Çayı’na uçtu.

Nehire düşen otomobilden savrulan 6 kişiden 4’ü kurtarıldı, Mehmet Bayer ile Furkan Kaba ise suyun akıntısına kapılarak kayboldu. Jandarma, Sivil Savunma ve vatandaşların yaptıkları arama çalışması sonucu Mehmet Bayer’in cesedi gece yarısı, Furkan Kaba’nın cesedi ise bugün saat 09.45’de Dikyar yol ayrımındaki köprü altında bulundu.

Kazadan yaralı olarak kurtarılan 41 yaşındaki Yaşar Bayer, eşi 38 yaşındaki Tubay Bayer ve çocukları 16 yaşındaki Merve Nur Bayer, 10 yaşındaki Şeyma Nur Bayer Uzundere ve Erzurum’daki hastanelerde tedavi altına alındı. Soruşturma sürdürülüyor.

Hümeyra PARDELİ/HA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;