Otomobilini cezalandırdı!

Orhan Turan'ın satıp parasını alamadığı otomobili 10 kez el değiştirdi. Vergi ve trafik cezalarını Orhan Turan ödedi. Turan da, 9 yıldır hiç kullanmayarak cezalandırıyor!

15 Kasım 2009, Pazar 05:00
A A

İŞLERİ BOZULMUŞTU

Erzincan’da evli, 3 çocuklu Orhan Turan (45), 1992’de İstanbul’dan o dönemin parasıyla 55 bin Alman markı ödeyerek aldığı Alfa Romeo marka otomobili kullanmaya başladı. Tavukçuluk yapan Orhan Turan işlerinin bozulması üzerine 4 yıl sonra otomobilini yarısını peşin, yarısını vade yaparak 20 bin marka sattı.

Alıcı da taksitlerini ödemediği otomobili başkasına sattı. 10 el değiştirdiği halde adına kayıtlı görünen otomobil için 1500 TL vergi ve trafik cezası ödemek zorunda kaldığını öğrenince Orhan Turan küplere bindi.

ÇÜRÜMEYE HAPSETTİ

Orhan Turan bir dedektif gibi izini sürdüğü otomobilini 2000’de Diyarbakır’da bulup teslim aldı. Dönüşte otomobilini evinin bahçesine park eden Orhan Turan aradan geçen 9 yıl boyunca aracını yerinden oynatmadı.

Orhan Turan şöyle dedi: “Başkaları otomobilimin sefasını sürdü, ben vergi ve trafik cezalarını ödeyerek cefasını çektim. Bu yüzden otomobilimi cezalandırdım. Şimdi 50 bin TL verseler bile satmam. Bana çok çile çektiren otomobilimi tam 9 yıldan beri evin bahçesine hapsettim ve çürümeye bıraktım. Şimdi minibüsümü kullanıyorum.”

Recep DEMİRCİ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;