Otomobiliyle asıldı kaldı!

Otomobiliyle asıldı kaldı!

Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde önündeki araca çarpmamak için fren yapan 30 yaşındaki eczacı kalfası Koray Kıraylar’ın kullandığı otomobil kaldırımı aşıp, demir bariyerlere takılarak askıda kaldı. Aracın düşme ihtimali üzerine otomobil çelik halatlarla sinyalizasyon direğine bağlandı. Direksiyon ile koltuk arasına sıkışan Kıraylar, daha sonra polis ve sağlık ekipleri tarafından araçtan güçlükle kurtarıldı.

Osmangazi İlçesi Kükürtlü Caddesi’nde kullandığı 16 E 6553 plakalı otomobiliyle Zübeydehanım Doğumevi Kavşağı istikametine giden Koray Kıraylar, önünde gitmekte olan aracın aniden kırmızı ışıkta durması üzerine paniğe kapılarak sert fren yaptı. Ani fren nedeniyle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, yolun sağında bulunan kaldırımı ve bariyerleri aştıktan sonra 2 metre yükseklikten düşerken arka tekerleri demir bariyerlere takılarak askıda kaldı. Sürücü Koray Kıraylar askıda kalan otomobilin direksiyon ve koltuk arasında sıkıştı.

Olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri, düşme ihtimali nedeniyle otomobili çelik halatla sinyalizasyon direğine bağladı. Daha sonra Koray Kıraylar'ı sıkıştığı yerden kurtaran ekipler ilk müdahaleyi yaptıktan sonra elinde ve belinde ezilmeler olan sürücü, tedavisi yapılmak üzere ambulansla Çekirge Devlet Hastanesine götürüldü.
Otomobil de daha sonra çekildi.

Hüseyin TÜCCAR/BURSA, (DHA)