Oyuncuyu, eylemci sandı

Sahneye fırlayan koruma, 'sarhoş eylemciyle' boğuştu

03 Ekim 2009, Cumartesi 16:42
A A

Erzincan Müftülük Konferans Salonu'nda Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Üvey karım’ adlı iki perdelik komedide oyuncuyu eylemci sanan valilik yakın koruması, oyun planını alt üst etti.

Sahneye fırlayarak, sarhoş rolü yapan tiyatrocu Muhlis Asan’ı sahnenin arkasına götürmek için çaba harcayan Polis Memuru Nurullah Ataç, seyircilerin gülmeye başlaması üzerine hatasını anladı. Valilik ve Emniyet Müdürlüğünün katkıları ile Müftülük Konferans Salonunda dün saat 21.00’de başlayan tiyatro gösterisini Vali Abdulkadir Demir, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz ile davetliler izledi.

Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosunun sahneye koyduğu ‘Üvey Karım’ adlı iki perdelik komedi, ‘Lütfen cep telefonlarını kapatınız. Tiyatro gösterimiz başlıyor’ anonsuyla başladı. Ardından oyunculardan Muhlis Asan kulisten bağırarak sahneye çıktı.

GÜLMEKTEN KIRILDILAR

Bu sırada protokolün önünde bulunan Vali Abdulkadir Demir’in koruması Nurullah Ataç, Muhlis Asan’ı sarhoş bir eylemci zannederek sahneye atladı. Oyuncu Muhlis Asan’ı sahne arkasına götürmek için mücadele veren koruma Ataç ile oyuncu Asan arasında kısa süreli arbede yaşandı. Salonda bulunan yüzlerce izleyicinin gözleri önünde yaşanan bu olayla birlikte kahkahalar yükseldi.

Bunun üzerine hatasını anlayan koruma Nurullah Ataç, sahneden inerek salondan dışarı çıktı. Vali Abdulkadir Demir’in de yaşanan olay sırasında gülmekten kendini alamadığı görüldü. Oyun, koruma olayı hiç yaşanmamış gibi devam etti.

Oyuncu Muhlis Asan da komedi ağırlıklı oyun boyunca sık sık koruma Nurullah Ataç ile ilgili espriler yaptı. Koruma Nurullah Ataç, oyuncunun yüzünün tanıdık gelmesine rağmen bir anlık refleks sonucu hareket ettiğini belirterek “Sarhoş bir eylemci sandım” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;