Öz ailesinin düşmanı!

Şile'de, daha önce karısını tabancayla vurarak öldüren ve 1 yıl önce cezaevinden çıkan Mehmet Yılmaz, bu kez de 19 yaşındaki gelini Ayfer Adıyeke'yi iple boğarak öldürdü

20 Kasım 2013, Çarşamba 16:43
A A

Genç kadının cesedi ormanlık alanda, bir çukurda, yarı çıplak halde bulundu. Ayfer Adıyeke’nin, Mehmet Yılmaz’ın oğluyla imam nikahıyla evlendiği, resmi nikahı olmadığı öğrenildi.

VAHŞET KATİLİN OĞLUNUN İHBARIYLA ORTAYA ÇIKTI

Güvenlik güçlerine önceki gün imam nikahlı eşinin kaybolduğunu bildiren Kadir Yılmaz, "Sabah eşim Ayfer Adıyeke ve babam ile birlikte Ümraniye’deki evimizden çıktık. Arabayla beni işe bıraktıktan sonra birlikte ayrıldılar. Babam daha önce annemi öldürmüştü. Babamın eşime bir şey yapmış olmasından korkuyorum" diye ifade verdi.

Bunun üzerine yapılan soruşturma kapsamında Şile Jandarma, Mehmet Yılmaz ile Ayfer Adıyeke’nin olay günü Şile taraflarına araçla geldiklerini belirledi.

Aile bireyleri de jandarma ekiplerine, daha önce zaman zaman Şile Üvezli Köyü Gözlemeciler Mevkii’ne piknik yapmaya geldiklerini söyledi. Jandarma, araştırmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı.

Cinayet şüphesinin artması üzerine jandarma yaklaşık 300 asker ve kokuya duyarlı köpeklerle ormanda arama çalışma başlattı.

YÜZÜNDE, KOLLARINDA VE BOYNUNDA...

Polis ekipleri de Cumhuriyet savcısından alınan izinle, daha önce de gelinini birçok kez dövdüğü öne sürülen Mehmet Yılmaz’ın evine baskın düzenledi. Asayiş Büro ekipleri, yüzünde, kollarında ve boynunda tırnak izleri farkettikleri Yılmaz’ı gözaltına aldı.

CESET GÖMÜLÜ HALDE BULUNDU

Jandarma ekipleri, ormanlık alanda yaptığı aramada Ayfer Adıyeke’nin cesedini toprak ve çalılarla gömülmüş halde buldu.

Jandarmaya teslim edilen Mehmet Yılmaz’ın sorgusunda genç kadını iple boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. Genç kadının cansız bedeni otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Mehmet Yılmaz’ın 11 yıl önce eşini tabancayla vurarak öldürdüğü, bu suçtan 1 yıl önce de şartlı tahliye edildiği anlaşıldı.

DHA

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;