Öz kızına cinsel taciz davasında 18 yıl ceza aldı, avukata saldırdı

Yargılandığı cinsel taciz davasında 18 yıl hapis cezası alan ve duruşma sonrası müşteki avukatını darp eden sanık E.A., 'kasten yaralama', 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 31 bin 200 TL adli para cezasına çarptırıldı

09 Kasım 2017, Perşembe 22:03
A A
Öz kızına cinsel istismarda bulunan ve 18 yıl hapis cezası alan adam, duruşma sonrası kızının avukatını darp etti. Sanık E.A’nın “kasten yaralama”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından yargılanmasına devam edildi. 

İstanbul 60’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, sanık E.A. ve müşteki Avukat Serap Kaya ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan sanık avukatı müvekkilinin beraatini istedi.


Avukat Serap Kaya


PARA CEZASINA ÇARPTIRILDI


Davayı karara bağlayan mahkeme, sanığın yargılandığı bir davada avukat olan müdahili duruşma çıkışında saçlarından çekip yerde sürükleyip sırtına vurup, yere ve sağa sola savurarak kasten yaralama suçundan, müştekinin kamu görevi yapan avukat olduğu kabulü ile sanığı para cezasına çarptırdı.

Mahkeme, sanık hakkında günlüğü 30 liradan 270 gün, toplamda ise 8 bin 100 TL adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti.


 

"SENİ GEBERTECEĞİM"

Sanığın, müşteki avukata ‘seni geberteceğim’ diyerek tehdit ettiği gerekçesiyle 8 bin 100 TL para cezası veren mahkeme, sanığın müşteki avukata hakaret ettiği gerekçesiyle günlüğü 30 liradan 500 gün toplamda 15 bin TL para cezasına çarptırdı. Toplamda, 31 bin 200 TL para cezasına çarptırılan sanığın ödemeyi 24 taksitte yapmasına karar verildi. Ayrıca mahkeme, cezada haksız tahrik indirimi uygulamadı ve cezayı ertelemedi.


OLAYIN GEÇMİŞİ


26 Şubat 2014’te İstanbul Anadolu 9’ncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, 56 yaşındaki E.A. öz kızına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 18 yıl hapse mahkum edilmişti. Sanık, duruşma sonrasında kızının avukatlarından Serap Kaya’ya saldırarak yerde sürüklemişti. O anlar ise adliyenin güvenlik kameraları tarafından kaydedilmişti. Sanık E.A. hakkında “kasten yaralama”, “tehdit” ve “hakaret” suçlarından dava açılmıştı.
    
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;