Öz kızına tecavüzden 40 yıl

Sakarya'da 15 yaşındaki kızına 7 ay içinde birçok kez tecavüz ettiği için yargılanan 36 yaşındaki Murat G.'ye 40 yıl hapis cezası verildi

28 Ekim 2009, Çarşamba 13:04
A A

İlçede kasaplık yapan Murat G. ilk evliliğinden olan kızı F.G.'ye evde kimsenin olmadığı sırada tecavüz etti. Murat G. daha sonra 7 ay boyunca tecavüzü sürdürdü. F.G. bu duruma dayanamayarak durumu yakınlarına bildirdi.

Şikayet üzerine Murat G. yakalandı ve sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı. Hakkında, ‘Hürriyetten yoksun bırakma ve cinsel istismar' suçundan Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

İFTİRA ATIYOR SAVUNMASI


Davanın karar duruşmasında ifade veren F.G., 7 ay boyunca babasının tecavüzüne uğradığını psikolog gözetiminde ayrıntılı olarak anlattı. Duruşmada ifade veren Murat G., suçlamaları kabul etmeyerek kızının kendisine iftira attığını söyledi.

Mahkeme heyeti Adli Tıp Kurumu'nun F.G.'nin ruh sağlığının bozulduğuna dair raporunu dikkate alarak, sanığa ‘Hürriyetten yoksun bırakmak' suçundan 10 yıl, ‘Cinsel istismar' suçundan da 30 yıl olmak üzere 40 yıl hapis cezası verdi. Karar Yargıtay tarafından onaylanırsa kesinleşecek

Zafer TOKUŞ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;