Özal'ın villasını soyanlar yakalandı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın Sarıyer'deki villasını soyduğu ileri sürülen 11 kişi yakalandı. Özal'ın takıları Ceylanpınar'da bulundu

23 Ekim 2009, Cuma 15:48
A A

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki bir evde, sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın Sarıyer’deki evinden çalınan ziynet eşyası olduğu sanılan takılar bulundu.

Alınan bilgeye göre, polis ekipleri, Özal’ın evinde 3 hafta önce meydana gelen hırsızlık olayının ardından yürütülen soruşturma kapsamında hırsızlık zanlılarının izine ulaşmaya çalıştı. Bu kapsamda çalıntı eşyaların Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bir evde olduğu bilgisine ulaşan ekipler, İbrahim D’nin Gaziantep Mahallesi’ndeki evine operasyon düzenledi.

Yapılan aramada, bir poşet içerisinde ziynet eşyası bulundu. Ele geçirilen ve Semra Özal’ın çalınan ziynet eşyası olduğu sanılan takılar, kriminal incelemenin yapılması için Diyarbakır’a gönderildi.

Gözaltına alınan ev sahibi ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Soruşturma sürdürülüyor. İstanbul Sarıyer’de, 3 Ekim 2009 tarihinde Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın evine giren hırsızlar, ziynet eşyalarının yanı sıra evin hizmetçisine ait olduğu belirtilen dizüstü bilgisayar ve cep telefonunu çalmıştı.

NÖBETÇİ POLİS UYKUDA YAKALANDI

İddiaya göre 3 Ekim günü nöbetçi polis uyurken villanın duvarından atlayan hırsızlar bahçeye girmişti. Hırsızlar, birinci kattaki camın demirliklerinden tırmanarak ikinci katın penceresinden içeri girmişti. Semra Özal ile hizmetçisinin uyuduğu sırada eve giren hırsızlar, pırlanta, altın yüzük ve bileklik gibi ziynet eşyalarının bulunduğu kutu ile hizmetçiye ait dizüstü bilgisayar ve cep telefonunu çalmıştı.

AA- DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;